Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Trend Micro Cloud Conformity’yi Satın Aldı

Trend Micro Cloud Conformity’yi Satın Aldı

Bulut güvenlik tahlillerinin başkan şirketlerinden Trend Micro, bulut güvenliği durumunun idaresine (Cloud Security Posture Management CSPM) imkan tanıyan yenilikçi eserlere sahip Cloud Conformity‘yi satın aldığını duyurdu. Bu satın alma ile Trend Micro, sahip olduğu buluta yönelik ve tahlillerini daha da genişletirken, bulut altyapısının yanlış yapılandırmasının neden olduğu birden fazla vakit gözden kaçırılabilen güvenlik problemlerine da tahlil getiriyor. Trend Micro’nun stratejisi müşterilerin işlerinde rastgele bir aksamaya neden olmadan bulut güvenliği sağlamaya dayanıyor. Bulut güvenliği ortamındaki yeniliklerine sürat kesmeden devam eden Trend Micro, bu satın alma ile birlikte bulut altyapısında meydana gelebilecek problemleri otomatik olarak tanımlayabilecek ve düzeltebilecek yetenekleri tahlillerine ekliyor. Cloud Comformity’nin eserleri maliyetleri optimize etmenin yanı sıra PCI, GDPR, HIPAA ve NIST üzere kıymetli düzenlemelerle uyumluluğun sağlanmasına yardımcı oluyor.

Bulut teknolojilerinin tasarrufa başladığı günden bu yana vesair üreticilerin tersine bulut sahasında tümleşik güvenlik oluşturmaya odaklandıklarını belirten Trend Micro CEO’su Eva Chen

Muayyen bir maksada yönelik satın almalarda çalışanlar da teknoloji kadar büyük değer taşır. Trend Micro, pazar lideri bulut güvenliği stratejilerinin bir modülü olarak Cloud Conformity’nin hem çalışanları hem de teknolojisi sayesinde büyümesini sürdürmeye devam edecek. Çalışanların Trend Micro ailesine katılması, teknolojinin yanı sıra işletmelerin bulut teknolojilerini yalnızca inançlı bir biçimde değil tıpkı vakitte verimli bir formda kullanabilmelerini sağlayacak deneyimi ve bilirkişiliği da beraberinde getirecek.

Gartner’a nazaran 2023

Bahisle ilgili görüşlerini aktaran Virgin Australia Baş Mimarı Russel Jones, “Güvenlik ve uyumluluk konusundaki kararlılığımızla tamamlanan AWS ile süratli bir biçimde büyüme sürecimiz, Cloud Conformity sayesinde ölçeklenebilir ve harekete geçilebilir bir hale geldi. Eserleri büyüdükçe daima esneklik sağlayarak bize daha ziyade görünürlük, performans uygunlaştırma ve maliyetleri optimize etme yeteneği sağladı,” dedi.

451 Researh baş analisti Fernando Montenegro “Araştırmamız, küçükten büyüğe tüm kuruluşların bulut tabanlı dağıtımı benimsediğini ve sadece malumat süreç hizmetlerini değil tıpkı devirde depolama, iletileşme ve başka birçok hizmeti de kullandıklarını net bir halde gösteriyor. Bu satın alma ile Trend Micro, güvenlik tekliflerini, yalnızca haber süreç iş yüklerini garanti altına almanın ötesinde bulut güvenliği konusunda yardıma muhtaçlık duyan kuruluşlara da sunabiliyor,” dedi.

Başkan bulut güvenliği çözümleri sağlayıcısı olan Trend Micro’nun bir modülü olmanın getireceği fırsatların heyecanını yaşadıklarını belirten Cloud Conformity İcra Şurası Lideri Michael Watts, “En uygun yaptığımız işi daha da âlâ yapma ve çözümlerimizin çok daha geniş bir kitleye sunabilme imkanı elde edeceğiz. Müşterilerimizin AWS, Azure ve Google Cloud dahil üzere tüm bulut ortamlarında kendilerine daha çokça güvenlik ve uyumluluk sağlayacak bu sade yaklaşımı beğeneceklerini umuyoruz,” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.