Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TransferGo, 14 Yeni Memlekete Daha Hizmet Verecek

TransferGo, 14 Yeni Memlekete Daha Hizmet Verecek

Yerkürenin en süratli büyüyen para aktarımı şirketlerinden biri olan TransferGo, memleketler arası para aktarımlarını kolaylaştırmak ve bu yılın birinci çeyreğinde 14 yeni pazarda hizmet vermeye başlamak için ödeme platformu Currencycloud ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bunun sonucunda, TransferGo ile Currencycloud iş birliği yerkürenin 69 memleketinde mevcut olacak.

Gelişmekte olan memleketlere yönelik para aktarımı akışları giderek artıyor ve Yerküre Bankası, düşük ve orta gelirli memleketlere yönelik yıllık para aktarımı hacminin evvelki yıla orantıyla yüzde 9,6 artarak 2018 yılında 529 milyar ABD dolarına ulaştığını iddia ediyor. Bu fiyat, Arjantin’in yekun gayrisafi yurt içi hasılasından ziyade.

Bununla birlikte, hala daha bürokrasi ve farklı para ünitelerindeki para aktarımlarını sürece koymak için bankalar tarafından talep edilen fiyatlar, memleketler arası para aktarımlarını zahmetli kılabiliyor.

TransferGo, Currencycloud üzere önde gelen ödeme sağlayıcıları ile olan iş birlikleri sayesinde bu zorluğu ortadan kaldıracak ve Kenya, Japonya, Malezya, BAE ve öbür pek çok memlekete yönelik para aktarımlarını herkes tarafından ulaşılabilir hale getirecek.

Currencycloud ile yapılan iş birliği ve genişleme konusundaki görüşlerini aktaran TransferGo CEO’su ve kurucu ortağı Daumantas Dvilinskas şunları söyledi: “Dünyanın bir çok bucağındaki müşterilerimizin birbirinden farklı para aktarımı gereksinimlerinin olduğunun farkındayız. Misyonumuz, emek sarfeden bu göçmen toplulukları için alternatif finansal seçenekler yaratmak ve bunlara erişimlerini sağlamak. Currencycloud ile yaptığımız iş birliği, bu farklı muhtaçlıkları çok daha büyük ölçekle karşılamamıza yardımcı olacak.”

Currencycloud Avrupa, Orta Şark ve Afrika Satışlardan Sorumlu Lider Yardımcısı Digby Try ise şunları söyledi: “Currencycloud, had ötesi ödemelerin demokratikleştirilmesi ve herkes tarafından ulaşılabilirliğini sağlamak hedefiyle kuruldu. TransferGo ile olan işbirliğimiz, şeffaflıktan uzak, pahalı ve karmaşık olan milletlerarası para gönderim sürecinin çok daha olağan bir hale getirilmesinin harika bir örneği olacak.”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle