Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TP-Link, WiFi 6’lı Erişim Noktalarını Duyurdu

TP-Link, WiFi 6’lı Erişim Noktalarını Duyurdu

WiFi 6 teknolojisine sahip eserler pazara sunulmaya başlandı. Bu teknolojiye yatırım yapan ve çok sayıda WiFi 6’lı modelini duyuran kablosuz ağ pazarının önderi TP-Link®, son olarak işletmelere yönelik erişim noktası (access point) ailesi olan EAP serisinde de WiFi 6 teknolojili iki modeli duyurdu. EAP660 HD ve EAP620 HD model isimli eserler, yüksek performanslı, çift bant desteğine sahip ve tavana monte edilerek kullanılıyor.

“Daha süratli, daha akıllı, durdurulamaz” sloganıyla tanıtılan WiFi 6’lı (802.11ax) EAP modelleri, suratı ve verimliği artırmak, yüksek yoğunluklu ortamlarda ağdaki tıkanıklığı azaltmak için yenilikçi iki teknolojiyi birleştiriyor: OFDMA ve 1024-QAM teknolojileri.

OFDMA, ağ verimliliğini değerli ölçüde artırmak için kullanılıyor. WiFi temaslarını, kullanıcıların cihazlarına done paketleri dağıtan bir hattı olarak düşünürsek, 802.11ac WiFi ile her kamyon birebir anda bir cihaza, sadece bir paket (veri paketi) teslim edebilir. Ancak OFDMA ile her birebir anda birden çokça cihaza birden ziyade paket teslim edebiliyor. Bu da çok sayıda kişinin WiFi’a bağlandığı işletmelerin temaslarını çok daha verimli hale getiriyor.

OFDMA, ağ verimliliğini kıymetli ölçüde artırmak için kullanılıyor. WiFi temaslarını, kullanıcıların cihazlarına done paketleri dağıtan bir hattı olarak düşünürsek, 802.11ac WiFi ile her kamyon tıpkı anda bir cihaza, sırf bir paket (veri paketi) teslim edebilir. Lakin OFDMA ile her kamyon tıpkı anda birden çokça cihaza birden çokça paket teslim edebiliyor. Bu da çok sayıda kişinin WiFi’a bağlandığı işletmelerin ilişkilerini çok daha verimli hale getiriyor.

Yüksek WiFi Yoğunluklu İşletmelerde Meselesiz Ilişki

WiFi 6 teknolojili yeni EAP erişim noktaları, isimlerinde da belirtildiği üzere ‘yüksek yoğunluklu-HD’ WiFi ağları için üretilmiş eserler. Kurumsal yonga setleri, kişisel antenleri, gelişmiş RF işlevleri ve otomatik kanal seçimi ile donatılan bu tahliller, mektepler, alışveriş merkezleri, oteller, fabrikalar üzere yüksek yoğunluklu ortamlarda birebir anda çok sayıda bireye dertsiz ve süratli WiFi teması sunuyor. Yeni erişim noktaları müşteriye kadar temas sağlayabiliyor.

Omada SDN Tahlili

TP-Link EAP erişim noktalarını yönetmeyi sağlayan Omada yazılımı da yenilendi.  Yazılım Tarifli Ağ (SDN) tahliline entegre edilen Omada SDN, yüzde 100 merkezi bir bulut idaresi sağlıyor. Tüm erişim noktalarını tek bir üniteden yönetmeyi sağlayan Omada SDN, klasik bir ağdaki karmaşık ve güç birçok idare sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Ayrıyeten Omada SDN tahlili, en yeni WPA sürümü olan WPA3 destekli ve kurumsal ağlar için daha güçlü şifreleme ve kimlik doğrulaması ile inançlı bir altyapı oluşturuyor.

WiFi 6 teknolojili EAP660 HD, 2.4GHz bandında 1148 Mbps + 5GHz bandında 2400 Mbps; EAP620 HD ise 2.4GHz bandında 574 Mbps + 5GHz bandında 1200 Mbps kablosuz suratlara sahip. Yeni erişim noktalarının ilkbahar aylarında satışa sunulması planlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle