Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TP-Link TL-PB10000 incelemesi  TP-Link TL-PB10000 İnceleme

TP-Link TL-PB10000 incelemesi TP-Link TL-PB10000 İnceleme

  • Geniş kapasite
  • Süratli şarj
  • Müdafaa usulleri
  • Güç LED’leri
  • Rakibi çok

Markalar, akıllı telefon teknolojilerinde son periyotta bilhassa kameralara yoğunlaştılar bildiğiniz üzere. 2 – 3 kameralı derken, geldiğimiz noktada 5 ve 6 kameralı telefonları görmek mümkün. Telefon teknolojilerinde devir periyot odak noktası değişiyor, lakin şimdi batarya konusunda ise değerli bir aşama görebilmiş değiliz. Telefonlarda hala lityum iyon pil kullanılıyor gelgelelim grafen pil teknolojisi üzerinde de örtülü kapılar gerisinde çalışıldığı malumatını de verelim. Uzun yıllardır konuşulan ve bu sene artık göreceğiz dediğimiz grafen pilli telefonlar ne hengam gelir bilinmez, gelgelelim bu teknoloji, seri üretim halinde piyasaya çıktığında pil performansına büyük ek sağlayacağı açık. Tahminen de o vakit mobil şarj cihazlarının da tasarruf nispetleri biraz düşer, gelgelelim o güne kadar büyük mobil oyuncu olarak bu meydandaki bölgesini koruyacağı kesin.

Bugün, bu bahsettiğimiz mobil şarj cihazlarından TP-Link TL-PB10000 modeline yakından bakacağız. Isminden da anlaşılabileceği üzere 10 bin mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olan bu şarj cihazı, birebir anda 2 farklı cihazı şarj edebilmesiyle kıymet arz ederken, elbette TP-Link’in pek çok muhafaza özelliğinden de faydalanıyor.

Kısa devre, haddinden fazla şarj boşaltımı, şiddetli ısınma, volt, yüksek akım ve yüksek şarj üzere 6 farklı himaye özelliğine sahip olan batarya, böylelikle piyasada pek çok ismi sanı muayyen olmayan rakip modele nazaran avantaj yaratıyor. Şayet bu çeşit bir cihaz satın almayı düşünüyorsanız, muhakkak bu cins müdafaa metotlarının bulunmasına dikkat etmenizi öneririz. Aksi halde ona bağladığınız cihaz arızalanabilir.

Âlemşümul uyumluluk özelliğine sahip olan TP-Link TL-PB10000, böylelikle iOS, Android üzere işletim sistemi fark etmeksizin, USB üzerinden şarj edilebilen pek çok cihaz ile entegrasyonlu yapıda. Dediğimiz üzere üzerinde 2 adet tam boyutlu USB portu mekan alıyor. Böylelikle birebir anda 2 farklı cihazı şarj edebiliyorsunuz.

10 bin mAh kapasite ile Samsung Galaxy Note 10+ modelini 2.5 kere, iPhone 11 telefonu yaklaşık 3.5 sefer tekrar Huawei P30 Pro modelini de yaklaşık 2.5 defa şarj edebilen batarya, böylelikle çoklu tasarruflar için ülkü. Pekala, TP-Link TL-PB10000’in pili tükendiğinde ne kadar müddette şarj oluyor?

TP-Link TL-PB10000, 2.1A gücünde süratli şarj desteği gösteriyor. Bunun neticesinde de yaklaşık 4.5 saat içinde tam kapasite şarj olabilen cihaz, bu müddetle de çok ülkü.

TP-Link TL-PB10000, boyut ve tartı olarak da muadillerine misal yapıda. Dikdörtgen yapılı bir dizaynda olan cihaz, 153 mm uzunluğunda ve 65 mm genişliğinde. 13 mm  boyutundaki kalınlığıyla da bir arada bir akıllı telefon ayarında olduğunu söylemek mümkün. Cihazın yükü ise 213 gr.

Üzerinde bir buton ve bildirim LED’lerine de veren cihaz, bu butona bastığınızda, size LED’leri ile doluluk nispetini gösterebiliyor.

Özetle

TP-Link TL-PB10000, tasarımı ve boyutlarıyla bu kategorideki modellerden büyük fark yaratmıyor tahminen lakin geniş kapasitesiyle pek yerinde olurken, şarj suratı da pek tatmin edici seviyede. Başkaca değerli bir öteki nokta, az evvel de değindiğimiz muhafaza tedbirleri. Buna ziyadesiyle dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

TP-Link TL-PB10000’in fiyatı ise 120 TL. Fiyatıyla daha rekabetçi olsa, daha ziyade dikkat çekebilirdi diye düşünüyoruz. Çünkü bu fiyata önünde çok sayıda rakibi var.

Kimler Almalı

Akıllı telefonu yahut sair USB üzerinden şarj alan cihazları için güzel bir mobil şarj cihazı arayanlar TP-Link TL-PB10000’i inceleyebilirler.

TP-Link TL-PB10000 Teknik Özellikleri
Eser Modeli TP-Link TL-PB10000
Eser Tipi Taşınabilir Şarj Ünitesi
CHIP Online Notu 87
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
Kapasite 10000 mAh
Giriş 5V/2.1A
Çıkış 5V/2.1A
Irtibatlar microUSB, USB (2 adet)
Uyumluluk USB şarj destekli cihazlar
Buton Güç göstergesi
Boyutlar 153 x 65 x 13 mm
Yük 213 gr.

Satın Al

Alternatifleri

TP-Link TL-PB10000’e alternatif olarak Spigen Essential, Anker PowerCore ve Xiaomi Redmi 10000 de kıymetlendirilebilir.

Yorum Ekle