Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TP-Link Deco P9 incelemesi  TP-Link Deco P9 İnceleme

TP-Link Deco P9 incelemesi TP-Link Deco P9 İnceleme

  • cihaza kadar destek
  • Eser başına ikişer Gigabit Ethernet portu
  • Mesh + Powerline
  • Yüksek performans
  • Heyetim ve tasarruf kolaylığı
  • Tasarımı büyük
  • Fiyat
Özetle

Sonuç olarak değerlendirirsek Deco P9, örgü halde önümüze çıkan Wi-Fi ve Powerline kombinasyonunu kullanarak geniş sahalar, kalın duvarlar ve katlı ömür ortamları için etkileyici suratlar ve sabit, stabil bir ilişki sunması açısından çok şad kalacağınız bir cihaz diyebiliriz.

TP-Link Deco P9 Özellikleri

cihaza kadar ilişki desteği sunması ve öte yandan her bir ünite üzerinde 2 adet dahili anten ve 2 Gigabit Ethernet portu bulundurmasıyla değer kazanırken, suram ve tasarruf konusunda da Deco pratiğiyle kullanıcı dostu oluyor. Bu manada sahip olduğu yetenekleri önünde tek eksisi ise, bazılarının beğenmeyebileceği kule dizaynları ve sahip olduğu yüksek fiyat etiketi olsa gerek diye düşünüyoruz.

TP-Link Deco P9 Fiyatı Ne Kadar?

TP-Link Deco P9‘u şu an piyasada 2167 TL fiyatla bulabiliyorsunuz. Şayet bahsettiğimiz üzere geniş ölçüde yeterli bir internet altyapısı oluşturmayı istiyorsanız, bizce evladiyelik bir tahlil niteliği taşıyor. Ama elbette bu noktada seçim her devir olduğu üzere yeniden sizin.

Kimler Almalı

Mahsusen geniş ortamlara yahut katlı yerlere kesintisiz internet yaymak isteyenler için TP-Link Deco P9 değerli bir tahlil oluyor.

Meyyit ortam katili TP-Link Deco P9’u inceledik! Bu cihaz konutunuzu internete açıyor!

TP-Link Deco P9 hem mesh Wi-Fi, hem powerline sistemini içinde barındırıyor. Son periyotta çok sık karşılaştığımız Mesh Wi-Fi sistemleri, farklı mekanlara konumlamak zorunda olunan menzil genişleticiler yahut kablo yığınlarına gerek kalmadan konut yahut ofis umumunda Wi-Fi performansını genişletmek için kullanıcı dostu bir yol sunuyor.

Mesh Wi-Fi Meyyit Noktaları Ortadan Kaldırıyor

Mesh Wi-Fi sistemleri âlâ bir performans sunmasının yanı sıra meyyit noktaları ortadan kaldırmasıyla da internete yol katetmenin en mantıklı yolu olurken, öte yandan bir gayrı usul de bilindiği üzere powerline sistemler.

Powerline Teknolojisi

Powerline teknolojisini içeren cihazlar da elektrik hattını kullanarak Wi-Fi ağını genişletme imkanı tanıyor. Bugün inceleyeceğimiz TP-Link Deco P9 ise, bu ikisini harmanlayan bir cihaz olmasıyla kıymet kazanıyor. Yani bu cihazla hem mesh Wi-Fi, hem powerline sistemini birlikte kullanabiliyorsunuz. Evet, nasıl? Acilen incelemeye başlayalım.

TP-Link Deco P9 Nasıl Çalışır?

Bilindiği üzere Powerline adaptörler internet menzilini elektrik hattını kullanarak genişletiyorlar. Lakin şayet elektrik tesisatınız istenilmeyen ise yahut oturduğunuz apartmanda elektrik tesisatı yüksek ölçüde kullanılıyorsa, internet performansının dalgalanmasına köstek olmakta zorlanıyorlar. Öte yandan Mesh sistemler de, 2 yahut 3 modemi birbirine köprüleme prosedürünü gözetiyor. Böylelikle çok katlı yahut betonarme binalarda görülen sinyal zayıflaması üzere kapsama sıkıntılarının önüne geçen Mesh sistemler, birbirlerine Mesh protokolü üzerinden bağlanıyor ve kapsama ortamını arttırmak için sinyalin zayıfladığı noktalarda sinyali güçlendirerek tekrarlıyorlar.

TP-Link’in her iki noktada da farklı modeller altında tahlilleri var. Lakin bugün inceleyeceğimiz model olan Deco P9 ise, bu 2 metodu bir araya getirerek, tıpkı potada eriterek önümüze çıkartıyor ve böylelikle internet meselesinin kökünü kazıyor.

Doğal yeniden belirtmekte yarar var; şayet internet altyapınız düzgün çalışıyorsa… Yani mesela şayet meskeninizde elektrik yoksa, istediğiniz kadar çoklu priz çekin, elektrik istediğiniz tarafa gelmeyecektir, birebir formda internet de o denli.

TP-Link Deco P9 Özellikleri Neler?

Deco P9, 3’lü bir setten oluşuyor. Bu sayede maksimum 560 m2’ye kadar ve katlı mesken yahut iş yanlarında geniş kapsama sahası sağlayan sistem, totalde cihaza kadar kablosuz ilişkiyi da destekleyebiliyor. Yani bu sistemle yekunda farklı cihazı internete bağlayabiliyorsunuz.

Cihazın suramı ise karmaşık değil, bilakis epeyce kolay. Akıllı telefon pratiği olan Deco üzerinden kolaylıkla suram sürecini tamamlıyorsunuz. Hem iOS hem Android işletim sistemlerinde bu uygulamayı bulabildiğinizi de belirtelim. Yalnızca suram değil, Deco pratiği üzerinden cihazla ilgili pek çok ayarı da yapılandırmanız mümkün.

Deco P9, çift bant desteği gösteriyor. Hem 5 GHz frekansı hem 2.4 GHz frekansı destekleyen ünite, 802.11ac Wi-Fi altyapısını kullanıyor. 867 Mbps ve 300 Mbps ile bir arada totalde teorik olarak 1200 Mbps irtibat suratı sağlayan Deco P9, buraya kadar TP-Link’in vesair mesh sistemleriyle birebir işi yapıyor aslında.

Powerline teknolojisini ise, bilhassa kalın duvarlarla karşılaştığında destekleyici olarak sağlıyor. Mesh sistemler birbirlerine kablosuz ağ üzerinden bağlanırken, bu cihaz ayrıyeten destekleyici olarak elektrik tesisatını da kullanıyor ve duvarların sinyal üzerindeki tesirini azaltmayı amaçlayarak, bu 3 cihazı birbirine elektrik tesisatı üzerinden de bağlıyor ve neticede bu 3 cihazı yek hale getiriyor. Bu sayede de bu sistemi çok katlı hane yahut ofiste kurduysanız katlar arasında dolaşırken kesintiye uğramıyor, geniş mekanlara kurduysanız ise tekrar yol alırken meyyit ortamlarda sinyal kaybına uğramıyorsunuz.

TP-Link Deco P9 Teknik Özellikleri
Eser Modeli TP-Link Deco P9
Eser Tipi Router
CHIP Notu 92
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Standart IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Arabirim 2 x Gigabit Ethernet
Frekans 2.4 GHz, 5 GHz
Anten 2 adet (dahili)
Irtibat Suratı 867 Mbps (5 GHz), 300 Mbps (2.4 GHz)
Buton Reset
Boyutlar 190 x 90 x 90 mm

Satın Al

Alternatifleri

TP-Link Deco P9’a alternatif olarak Zyxel Multy X AC3000 Tri-Band’ı da inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle