Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
TP-Link Akıllı Mesken Eserlerine Google Desteği

TP-Link Akıllı Mesken Eserlerine Google Desteği

Kablosuz ağ eserlerinin yanı sıra akıllı eserleri de geliştiren ve bu ortamda da tezli olan TP-Link’in akıllı ampul ve akıllı prizleri, artık Google Asistan ve Google Home pratiklerinden da yönetilebiliyor. TP-Link’in kendi pratiği olan Kasa’nın yanı sıra Google desteğine de sahip olan TP-Link akıllı konut eserleri böylelikle üç farklı tatbikten yönetilebilir hale geldi.

Türkçe desteğine sahip Google Asistan sayesinde ses ile de yönetilen TP-Link akıllı prizler ve akıllı ampuller, kullanıcılara sesli komut keyfini yaşatıyor. TP-Link akıllı eseri kullananlar, Google suram sahifesinden TP-Link markasını seçerek akıllı cihazlarını ekleyebiliyorlar.

Tüm akıllı konut eser üreticileri kendi pratikleri ile kullanıcılara hizmet veriyor. Fakat farklı marka akıllı konut eseri kullananlar, birden ziyade tatbik ile cihazları yönetmek durumunda kalıyorlar. Artık Google Home ve Asistan sayesinde ortak bir ekosisteme değerli bir adım atılmış oldu.  Entegrasyonlu ampulleri, kameraları, televizyonları ve daha fazlasını tek bir taraftan denetim edebilme, düzenleme ve yönetme imkanı kullanıcılara verilmiş oldu. Google, Home ve Chromecast cihazlarının da olduğu 400’ün üzerinde markadan 5 binden çokça akıllı konut cihazını uzaktan yönetme imkanı sağladı.

Google Asistan ve Google Home’dan TP-Link’in HS100 ve HS110 akıllı prizler ile LB ve KL kodla başlayan akıllı ampullerini yönetmek mümkün. TP-Link yeni akıllı konut modelleri satışa sunuldukça bu modeller de ekosisteme dahil olacaklar.

TP-Link akıllı konut eserleri son aşama kolay formda kurulup kullanılan cihazlar. Tak&çalıştır özellikli bu eserler bir hub ya da ek ekipman gerektirmeden kullanılır duruma geliyorlar. TP-Link’in kullanıcı dostu Kasa pratiği sayesinde yönetilmeleri de kolay olan akıllı priz ve akıllı ampuller, Google desteği ile kullanıcılara idare konusunda esneklik sağlıyor. Özelikle Google Asistan’ın Türkçe desteğine sahip olması nedeniyle Türk kullanıcıları da ses ile akıllı konut eserlerini direktörün zevki ve kolaylığını yaşayabiliyorlar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle