Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
TikTok’tan Facebook’a Sürpriz “Tokat”

TikTok’tan Facebook’a Sürpriz “Tokat”

Tahlil firması Sensor Tower, içtimaî medya pratiği TikTok‘un iOS App Store ve Google Play Store umumunda 1,5 milyardan çokça indirildiğini açıkladı. Ayrıyeten tatbik, bu yıl 614 milyon kere indirilerek yıl bazında %6’lık bir artık yaşadı.

Sıralamalardaki konumu konusunda ise Sensor Tower, tatbikin üçüncü sırada olduğunu söylüyor ve muhitindeki pratiklere bakıldığında bunun nispeten etkileyici olduğu söylenebilir. Bir numara ve 2. sırada WhatsApp ve Facebook Messenger taraf alırken, dördüncü ve beşinci sıralarda Facebook ve Instagram bulunuyor. Bu durum, Facebook’un içtimaî medya meydanındaki aşılamaz gözüken konumunun en ahir zayıflamaya başladığı halinde yorumlanabilir.

Kullanıcı sayılarının geldiği noktalara bakıldığında ise Hindistan ve Çin en üst sıralarda mahal alıyor. Yalnızca bu yıl, Hindistan’da 277,6 milyon indirme yapıldı ve bu da global yüklemelerin %45’ini oluşturuyor. Çin’de ise global yüklemelerin %7,4’ünü temsil eden bir halde 45,5 milyon indirme sayısını görüyoruz. Lakin Çin’deki yüklemeler kelam konusu olduğunda netliği bozan ufak bir detay daha bulunuyor. Sensor Tower, üçüncü parti mağazalardan yüklemeleri saymıyor fakat Çin’de pek çok kişi bu mağazaları kullanıyor.

TikTok’un tüm ömrü App Store ve Google Play Store üzerinde 175 milyon dolardan çokça gelir sağladığı düşünülüyor. Bu gelirin büyük bir kısmı Çin’den gelirken (%48,3), ABD (%35,7) ve BK (%3,9) 2. ve üçüncü sıralarda yan alıyor. Bu 175 milyon doları muazzam bir halde 115,3 milyon dolarlık kısmı bu yıl kazanıldı.

Yorum Ekle