Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Thanos Hakkındaki Dedikodular Baş Karıştırıyor!

Thanos Hakkındaki Dedikodular Baş Karıştırıyor!

The Arka of Marvel Studios’ Avengers: Endgame

Avengers: Endgame‘in akabinde pek çok teori ortaya atıldı. Elbette bu teorilerin doğruluğunu ve yanlışlığını teyit etmek, şimdilik mümkün değil. Lakin Marvel yetkilerinin yayınladığı son bildiri çok daha çokça sorunun ortaya çıkmasına vesile oldu.

Bilindiği üzere Tony Stark (Iron Man), Avengers: Endgame’in ahir parmaklarını şıklatıp; Thanos ve ordusunun varoluştan silinmesini sağlamıştı. Elbette bu fedakarlık, Marvel Comics- iştirakinin geleceğini değiştirmişti. Birtakım kahramanlar düşmüş, kimileri ise güç içerisinde yükselmişlerdi. 

Pekala, kahramanların en büyük düşmanı Thanos hakikaten de öldü mü? Birçok film tutkunu buna inanmıyor. The Arka of Marvel Studios’ Avengers: Endgame resmen yayınlandı ve Thanos’un geri dönebileceği hakkındaki dedikodular, sislerin gerisinden çıkıp gerçeklik perdesine yakınlaştı.

Avengers: Endgame‘in silinen sahnelerinde Doctor Strange’in akıl imamı eski Sorcerer Supreme (Yüce Büyücü), “Sonsuzluk taşlarının, ölenleri asla geri getiremeyeceğini” vurguluyor. Varoluştan silinenler ise, Sonsuzluk Eldivenini kullanabilecek ölçüde kudretli bir varlık tarafından geri getirebiliyor.

Marvel Stüdyoları Lider Yardımcısı Louis D’Esposito, The Arka of Marvel Studios’ Avengers: Endgame’de bu savları şahsen doğruluyor. Louis D’Esposito, “Ölüler, Sonsuzluk Taşları sayesinde bile geri gelemez. Ne var ki, parmaklar şıklatılarak ortadan kaybolan varlıklar için hep bir art kapı var” sözlerini, kelam konusu üründe paylaşıyor.

Sorcerer Supreme unvanını elinde bulunduran Stephen Strange’in bile mevtin ötesini göremeyeceği tekraren vurgulandı. Strange, “Zaman Taşını” elinde bulundursa bile kozmik istikrarları bozabilecek seviyede değil. Tony Stark, Ölüm’ün karanlık topraklarında yürüdüğü için, onu geri getirebilecek bir güç (Filmlerde, muhtemelen hiç ismi geçmeyecek The One Above All hariç) mevcut değil. Lakin Infinity Stones’u ele geçiren ve kullandıktan sonra hayatta kalabilecek bir figür, çoklu-evrenlerin baş belası Thanos’u geri getirebilir.

Daha evvel de vurguladığımız üzere, bunların birden fazla spekülasyon ve tutkunlar tarafından ortaya atılan teoriler. Ne var ki, ölenlerin asla geri gelemeyeceği, lakin taşlar tarafından tozlara karışanların, kurgu evrenlerde geri gelebileceği kristal kadar berraklaştı.

Yorum Ekle