Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Tesla Cybertruck’tan Hummer’a, Merakla Beklenen 7 Elektrikli Kamyonet

Tesla Cybertruck’tan Hummer’a, Merakla Beklenen 7 Elektrikli Kamyonet

Yerküre elektrikli arabaları tam olarak kabul etmiş değil, lakin üreticiler bunu pek sorun yapmıyor zira akıllarında bir öteki fikir daha var: Elektrikli kamyonetler. Son devirlerde tanınan hale gelen bu araçlar, SUV’larla birlikte ailelerin ilgi odağı oldular.

Tesla’dan Hummer’a birçok üretici, elektrikli kamyonet üretme planlarını duyurdu. Bunların kaçının piyasaya sürüleceğini devir gösterecek, gelgelelim bizleri beklediğine inandığımız elektrikli kamyonetleri sıralamak istedik.

Tesla Cybertruck

Listemizin tepesine olmayı hak eden Tesla Cybertruck’ın üç farklı tipi olacak: Üç motorlu, dört tekerlekten çekişli model, çift motorlu AWD modeli ve tek motorlu, geriden çekişli giriş modeli. Fiyatların 39.900 dolardan başlaması beklenirken, birinci kamyonların üretimine 2021 ahir başlanacak.

GMC Hummer MESKEN

Selefinin 10 sene evvel ortadan kalkmasının akabinde korkunç bir biçimde geri dönen araç, 1.000 beygir gücüne sahip olacak. Hantal dizaynın 640 km civarında menzil ile geleceğine inanılıyor.

Ford F-150 MESKEN

Resmi ismi şimdi ayan olmayan bu elektrikli canavarın F150 ile birçok ortak noktasının bulunacağına inanılıyor. Ocak 2019’da Ford’un elektrikli bir F-150 üretmeyi planladığını açıkladığından beri sessizlik sürüyor. Lakin 2020’de yeni malumatlar geleceğinden eminiz.

Rivian R1T

Yaklaşık olarak bir Honda Ridgeline boyutlarındaki R1T’nin üst modeli, bir şarj ile yaklaşık 640 km yol gidebilecek. Firma, R1T’de günlük olarak kullanılabilen bir KONUT pickup ile off road’a hazır bir araç arasında dengeyi kurduğuna inanıyor. R1T’nin üretimine bu sene başlanacağı söyleniyor.

Bollinger B2

B1 SUV’un pickup sürümü olan Bollinger B2’nin fiyatı 125.000 dolardan başlasa da aslında temellere dönmeyi amaçlıyor. Birinci olarak 2017’de ortaya çıkan aracın 60 kWh ve 100kWh pil seçeneklerinin olacağı söylenmişti. Lakin nisan ayında B2 chassis cab sürümü için 120 kWh ve 180 kWh pil seçeneklerinin sunulacağı ortaya çıktı. Neyse ki bu yeni pil kapasiteleri, B2’leri 320 km menziline ulaştırabilecek.

Nikola Badger

Nikola Badger, hidrojenle beslenen yakıt hücresi sistemini değişik teknik özelliklerle buluşturuyor. Nikola’ya nazaran göre 906 tepe beygir gücüne sahip araç, kulağa inanması sıkıntı gelen 960 km’lik bir menzil sunuyor. Bunun 480 km’sinin yalnızca pil gücünden geleceği belirtiliyor. Bununla birlikte hidrojen yakıtı alt yapısının MESKEN şarj alt yapısından bile geçmişte olduğu bir gerçek. Bu nedenle Nikola, ABD’de 700 hidrojen yakın istasyonu açacağını söylüyor.

Lordstown Endurance

Elektrikli kamyonet ortamında yeni bir isim olan Lordstown Motors’un Endurance planları çok şey bilmiyoruz. Bildiğimiz ve en çok öne çıkan ayrıntı, aracın tekerlek içi motorlarla yol alacağı.

Endurance için ön siparişler, 52.500 dolardan açılmış durumda. Birinci araçların Ocak 2021’de sahiplerine ulaştırılması planlanıyor.

ADVERTORIAL

Yorum Ekle