Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Tesla Cybertruck İçin Depozito Ödeyenlerin Sayısı Şaşırttı!

Tesla Cybertruck İçin Depozito Ödeyenlerin Sayısı Şaşırttı!

Tesla’nın Cybertruck dizaynının kişileri ikiye böldüğü kesin. Lakin görülene nazaran hatırı sayılır kişi de bu aracı heyecanla bekliyor. Elon Musk’ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, 146.000 bu araç için depozito ödediği söylenirken, bu sayı dün 200.000’e ulaştı.

Tesla Model 3, tanıtımından sonraki gün 232.000 kişi depozito ödemişti. Model 3’ün göreceli olarak ucuz ve umumi kitleyi hedefleyen, Cybertruck’ın ise hem daha yüksek fiyatlı hem de daha şahsi bir topluluğu hedefleyen bir araç olduğu düşünülürse bu farkın nispeten küçük olduğu söylenebilir. Alışılmış ki depozito ölçüsünün düşürülmüş olması da bu sayının yüksekliğine ekte bulunuyor.

Bunun yanı sıra bu sayıların depozito ödeyenlere ilişkin olduğu ve Cybertruck’ın mutlaka alacak olan şahısları simgelemediğini belirtmekte yarar var. Tesla, Model 3 depozitolarının önemli bir kısmını geri iade etmek zorunda kalmıştı. Cybertruck’ın 2021’in sonları olarak belirlenen üretim tarihine kadar da pek çok şeyin değişmesi mümkün ve bu depozito sahiplerinin bir kısmının geri çekilmesi pek şaşırtıcı olmaz.

Yorum Ekle