Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Termal suyun cilde yararları nelerdir? Termal su nelere güzel gelir?

Termal suyun cilde yararları nelerdir? Termal su nelere güzel gelir?

Mahsusen kış aylarında rağbet gören termal otellerdeki doğal sıcak sular hem vücut hem de cilt sıhhatine âlâ geliyor. Hiç beklemediğiniz anda imdadınıza yetişen ve cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olan termal su, kozmetik yerküresinin da ilgisini çekmeye başladı. Satışa sunulmayı bekleyen termal suların cilde bilinmeyen yararlarını metnimizde görebilirsiniz.

Bel ağrıları, böbrek taşı düşürme, bacak ağrısı üzere şikayetlerle ekseriyetle ileri yaş öbeğinin gittiği kaplıcalara ve termal otellere son yıllarda genç yaştaki insanlar akın ediyor. Özellikle kış mevsiminde ve aylarında evlenen çiftlerin balayı tatillerinde birinci tercihi kaplıcalar oluyor. Kaplıcalarda ve termal otellerde bulunan şifalı sular, sırf vücut değil cilt sıhhatinde da kullanılır hale geldi. Dünyaca ünlü kozmetik markalarının da termal su yani mineralli su ismi altında çıkardığı eserler satış rekorları kırdı.

EVET TERMAL SULARIN CİLDE YARARLARI NELER?

Kaplıcalarda bulunan sıcak sular, büsbütün doğal bir halde sıcaklık sağladığı için cildin kolay bir formda terlemesini sağlar. Bu terleme sonrasında ciltte bulunan toksinleri atabilir ve cilt pürüzsüz bir hale gelecektir. Tıpkı hengamda kan dolaşımı da hızlandığı için selülit üzere sorunları de ortadan kaldırabilirsiniz.

Bölgesel olarak kilolarından kurtulmak istiyorsanız termal su masajı, kan dolaşımını ortamdaki nem ve sıcaklık sayesinde hızlandırarak ödem atmaya da yardımcı olur.

Kozmetik bölümünün de dikkatini çeken termal sular cildin temizlenmesinde büyük rol oynuyor. Velev dünyaca ünlü Avene ve Vichy cilt temizleyen termal su ismiyle bir eser çıkardı. 

Tüm gözeneklerin derinlemesine temizleyen termal su; cildinizin büyük orantıda yumuşamasını sağlayarak, bebek üzere bir olmasını sağlar.

Ciltteki meyyit derilerin atılmasına olacak sağlayan termal sular, kuru ciltten şikayetçi olanlarında tercih etmesi gereken doğal bir usul. Münhasıran kışın herkesin severek gittiği termal sular, soğuk havalardan gergin olan cildin rahatlamasını sağladığı için kırışıklıkların da azalmasına yardımcı oluyor.

Kasların gevşemesine, vücuttaki gerilimin atılmasına birebir vakitte vücudun rahatlamasına yardımcı olan bu su, cildin can görünmesine de destek olur.

KAPLICA SU İLE YAPILAN CİLT BAKIM ÖNERİSİ

Kaplıcalara gittikten sonra yapacağınız birinci iş limonla bir maske yapmak olmalı. Bir su bardağı kadar termal suyun içerisine bir kaç damla limon suyu sıkın ve yüzünüze sürün. Sistemli bir halde uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

Yorum Ekle