Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

Termal Kamerayı Ulaşılabilir Yapacak Telefon

Akıllı telefonlarda pek rastlanmayan ve anında ilgi çeken bir işlev, hangisi olabilir? Elbette termal kamera. Cat S60 ve Cat S61 üzere telefonlarda bulunan bu yetenek, etrafınızdaki nesnelerin sıcaklığını renkler yoluyla görselleştiriyor.

Bu tıp özellikler şimdiye kadar kişisel cihazlarla yahut pek hesaplı olmayan telefonlarla geliyordu. Gelgelelim bunu değiştirmek isteyen Blackstarter, yeni girişimi için Kickstarter’da para toplamaya başladı. BV9800 Pro, FLIR Lepton sensörü münâsib bir fiyatla cebinize getirmeyi amaçlıyor.

Firma, birinci iki cihazı 399 dolara, sonraki 300 cihazı 429 dolara ve sonrakileri 469 dolara satmayı planlıyor. Cihazın Sony’nin IMX586 48 megapiksel kamera sensörüyle geleceği belirtiliyor. Bu sensör, Honor 20 Pro ve 7T üzere telefonlarda kullanılıyor.

6,3 inç FHD+ ekranla gelen cihaz, 6GB RAM, 128GB dahili depolama, Mediatek P70 sekiz çekirdekli işlemci ve 16MP ön kameraya sahip. IP69/Mil-STD-810G onayına sahip cihaz, kablosuz şarj, hava basıncı algılama ve parmak izi tarayıcısı özellikleriyle geliyor.

Yeni başlayan kampanyanın başarılı olup olmayacağını şimdiden söylemek sıkıntı. Lakin Blackview, dayanıklı telefon piyasasında bilinen bir marka ve bu işin altından kalkabilir.

Yorum Ekle