Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Terapix Jelin faydaları! Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı 2020

Terapix Jelin faydaları! Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı 2020

ve eklemlerde oluşan iltihap,,burkulma üzere dertleri gidermek için kullanılan Terapix Jel, mahsusen bol spor ve egzersiz yapanların hanelerinde daima bulunması gereken bir ilaçtır. Pekala Terapix Jel ne işe yarar? Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı nedir? sorularının cevabı haberimizde.

Etken maddesi Piroksikam olan Terapix Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan bir ilaçtır. Etkilenen kas ve üzerindeki cilde sürüldüğünde, eklemlerdeki ve kaslardaki şişliği azaltır ve ağrıyı kesiyor. Yalnızca eczanelerde satılan ve bilirkişi hekimlerin önerisi üzerine kullanılması gereken Terapix Jel,  bölgesel romatizma marazları, yumuşak doku iltihaplanmaları, diz üzere yüzeysel eklemlerin hafif aşamadaki iltihabı ağrıları, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme  sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi durumların rahatlatılmasında kullanılır. 

Berrak, açık sarı bir renge sahip olan bu ağrı kesici jelin nizamlı tasarrufu, kas ve eklemlere dair ağrıyı kesiyor. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından rastgele biri gelişirse, ilacın   kullanımını  durdurup derhal hekiminize başvurun. 14 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.

TERAPİX JEL NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o halde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi edilecek ortama (derinin ağrıyan ya da şişen bölgesine) ehliyetli ölçüde sıkıp, hafif hareketlerle ovmak suretiyle sürün. Ovma sırasında hafif serinletici bir tesir görülebilir. Tatbikten sonra ellerinizi yıkayın. Günde 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

TERAPİX JEL FİYATI

Tabip reçetesi üzerine alındığında SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz almak istediğinizde 17.09 TL’dir. 


Yorum Ekle