Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Terapix Jel ne işe yarar? Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı nedir?

Terapix Jel ne işe yarar? Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı nedir?

ve eklemlerde oluşan iltihap,,burkulma üzere problemleri gidermek için kullanılan Terapix Jel, mahsusen bol spor ve egzersiz yapanların hanelerinde daima bulunması gereken bir ilaçtır. Evet Terapix Jel ne işe yarar? Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı nedir? sorularının karşılığı haberimizde.

Etken maddesi Piroksikam olan Terapix Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan bir ilaçtır. Etkilenen kas ve üzerindeki cilde sürüldüğünde, eklemlerdeki ve kaslardaki şişliği azaltır ve ağrıyı kesiyor. Yalnızca eczanelerde satılan ve bilirkişi tabiplerin önerisi üzerine kullanılması gereken Terapix Jel,  bölgesel romatizma illetleri, yumuşak doku iltihaplanmaları, diz üzere yüzeysel eklemlerin hafif aşamadaki iltihabı ağrıları, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme  sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi durumların rahatlatılmasında kullanılır. 

Berrak, açık sarı bir renge sahip olan bu ağrı kesici jelin tertipli tasarrufu, kas ve eklemlere dair ağrıyı kesiyor. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından rastgele biri gelişirse, ilacın   kullanımını  durdurup derhal hekiminize başvurun. 14 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.

TERAPİX JEL NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o halde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi edilecek nahiyeye (derinin ağrıyan ya da şişen bölgesine) ehil ölçüde sıkıp, hafif hareketlerle ovmak suretiyle sürün. Ovma sırasında hafif serinletici bir tesir görülebilir. Pratikten sonra ellerinizi yıkayın. Günde 3-4 defa uygulayabilirsiniz.

TERAPİX JEL FİYATI

Tabip reçetesi üzerine alındığında SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz almak istediğinizde 17.09 TL’dir. 


Yorum Ekle