Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Telefonlarda 4.5G Makinelerde 6G

Telefonlarda 4.5G Makinelerde 6G

11. Kalkınma planı, ivme finansman programı, ihracat ana planı, teknoloji odaklı sanayi hamlesi üzere programlar ile desteklenen, devlet iktisadı için kıymetli kolların başında gelen makine imalat kolunun tüm paydaşları Bursa’da bir araya geldi.7 salonda 40 bin m2 örtük sahada 21 devletten 372 firma ve firma temsilciliğinin iştirakiyle düzenlenen, BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarı, iştirakçilerinin yüzde 80’i yerli olması sebebiyle kıymetini bir kat daha arttırıyor. İhracatımıza kıymetli ekler yapacak fuarda teknolojik gelişmelerin makinelere tesirinin en uygun örnekleri de sergileniyor.

83 Devlete İhracat Ediliyor

Fuarın en dikkat cazibeli eserlerinden olan 6G Fiber Lazer Kesme Makinesi, Türkiye’de bir birinci olarak da ön plana çıkıyor. Bursa’da üretilen ve 83 memlekete ihracat edilen makine, daha süratli üretim sağlarken kusur hakkını da en aza indiriyor. Grup tezgahları, sac sürece makineleri, boru ve profil bükme makineleri, presler, testereler, teknik hırdavat, otomasyon eserleri, istifleme ve fabrika ekipmanları fuarda sergilenen ana eser başlıkları olarak dikkat çekiyor.

Birinci Yerli Rezanotör

Dışa bağımlılığımızı azaltacak eserlerin taraf aldığı fuarda sergilenen lazere gereksinimimiz olan her yerde önümüze çıkan birinci yerli üretim rezanotör büyük ilgi görüyor.Daha evvelden ithal edilirken şimdilerde Bursa’da üretilen rezanotör ile münhasıran metal kesme sürece makineleri ortamında olan firmalar, süreçler sırasında gereksinim duydukları lazer güce yerli üretimle ulaşabilecek.

Dışa Bağımlılığı Azaltacak

Eserlerin otomatik olarak bükümünü gerçekleştiren Türkiye’de birinci CNC büküm makinesi, firmalara birçok kolaylık sağlıyor. Evvelden ithal edilen eser Bursa’da üretilirken ihracata da olumlu ekler sağlıyor. Makine hesaplamaları ve denetimleri kendi yaparken geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ‘Büyük Ölçekli İşletmeler Ar-Ge Kategorisinde’ birinciliğe layık görüldü.

Atık Ölçüsünü Yarı Yarıya Azaltıyor

Fuarda, atık yağları ayrıştıran makine de etraf konusunda göze çarpıyor. Sıvının içindeki kimyasal yağları alarak sıvıyı tekrar tasarrufa hazırlayan ‘Metal Sürece Sıvısı’ cihazı, kullanılan sıvının ömrünü iki kat arttırırken atık ölçüsünü da azaltıyor. Atık ölçüsünü yarı yarıya düşüren makine,restoranlar içinde büyük avantaj sağlıyor. Bulaşıklardan arta kalan yağları ayrıştırarak tabiata gitmesini engelliyor.

3 Boyutlu Yazıcı

3 boyutlu metal yazıcı fuarın dikkat alımlı eserleri arasında. Titanyum tozu, paslanma çelik tozu inkolem tozu ve krom kobalt tozu ile çalışan makine, istediğimiz maddeyi metal olarak üretiyor. Bursa’da üretilen ve 200 devlete ihracat yapan firma bilhassa ve havacılık kolunda kullanılıyor.

Robot Kol ve İnsan İş Birliği

Beşerlerle çalışan robot kollar görenlerin büyük ilgisini çekiyor. Büyük küçük tüm işletmelerde kullanabilen robot kollar makine beslemeden paketlemeye, montajdan menşe yapmaya kadar daha birçok sahada kullanılan robot kollar kişilerle birlikte çalışarak kıymetli bir iş birliği de imza atıyorlar. Robot kollar firmalara üretkenlik, karlılık ve günah hakkında birçok yarar sağlıyor.

Yerli Yazılım İhracata Ek Sağlıyor

Fuarda eserler kadar yazılımlarda dikkat çekiyor. ‘Simülasyon Boru Büküm’ yazılımı raporlama, farklı lisan seçenekleri, 3D ön izleme ve mobil denetim üzere fonksiyonları ile firmalara büyük avantaj sağlıyor. Bir üzerinde 200 farklı büküm esnekliği olan yazılım ile tek tuşla kalıp ayarlayabilme özelliği ile de ön plana çıkıyor.Bursa’da üretilen ve kolay anlaşılabilen yazılım ile ihracatımıza kıymetli ekler sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle