Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TEDx birinci kere Bodrum’da Gerçekleşecek

TEDx birinci kere Bodrum’da Gerçekleşecek

Yılda bir kez yapılan TED aktiflikleri, yerkürenin önde gelen düşünürleri ile fikir üreticilerinin katıldığı, farklı disiplinlere ve yerlere ilişkin değerli niyet biçimlerini keşfedip kendi ömrümüze ve iş hayatımıza uyarlayabileceğimizin örneklerle anlatıldığı etkinliklerdir. İsmini Teknoloji, Parti ve Dizayn sözlerinin birinci harflerinden alan TED, heyecan verici bir deneyim, verimli içtimaî temaslar, olağandışı görüşler ve güçlü bir ilham aslı olmayı emeller.

TEDx aktiflikleri ise ‘Paylaşılmaya bedel fikirler’ anlayışıyla, TED gibisi bir deneyimi lokal ve bağımsız olarak gerçekleştirmek hedefiyle düzenlenen etkinliklerdir. TEDx aktiflikleri küçük topluluklara her biri 18’er dakika olan canlı konuşmaları ve TED Talks görüntülerini bir arada izleme ve tartışma ortamı verir.

TEDxBodrum’un maksadı yalnızca bir konferans yapmak değil, birebir devirde bir komünite yaratarak kültürel anamalı son radde yüksek olan kentimizde yeni, kıymetli ve az duyulmuş fikirleri ve bakış açılarını, daha evvel hiç yapılmamış bir aktiflik formatı ile kültür severlerle buluşturmaktır.

TEDxBodrum 2019 teması ‘KÜLTÜREL HEGEMONYA’ olarak belirlenmiş olup en temelde “Bodrum’un kültürel gündemini değiştirmek yahut ileriye taşımak mümkün mü?” sorusunu cevaplama emeli taşır. Bu çerçevede mimariden basına, oyun kültüründen sinemalara, yardımlaşma kültüründen arşivciliğe kadar geniş bir yelpazede, birbirinden kıymetli konuşmacılar ile Bodrumluları buluşturmayı amaçlıyor.

Bodrum aktiflik kültürünü ileriye taşımayı hedefleyen TEDxBodrum’da Gazeteci ve İletişimci Tahassür GÜRSES, İletişimci ve Müellif Ümit ALAN, Mimar ve Restoratör Seda ITINA HABERLI, Oyun Merkezli Bilirkişisi Selim Mehmet EMEÇ, Muharrir ve Yaratıcı Yapımcı Yiğit GÜRALP, Çevre Teşebbüsçü Başak SUCUKA, Bodrum Cup Tertip Komitesi Lideri Süleyman UYSAL, Reklamcı Gökhan YÜCEL, Duyu Bütünleme Kompetanı Ebru SİDAR, Psikolog Özge ÇİVCİ, Dizayncı Musa KASIRGA ve sürpriz konukların yan alacaktır. 

Çağdaş Holding’in ana sponsorluğu ve TED Bodrum Koleji’nin yan sponsorluğunda düzenlenecek olan TEDxBodrum aktifliği Acıbadem Sıhhat Kümesi, Swissotel ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirilmektedir.

TEDxBodrum’un lisansörü ve organizatörü Fatih GÜNER, 4 yıl evvel Bodrum’a taşınan fakat kendine Bodrum’daki farklı komünitelerin içinde bölge bulmayı başaran bir girişimcidir. Bilhassa isimli ajansı ile markalara “veri odaklı pazarlama stratejileri” hizmeti veren GÜNER, Bodrum’da kültürel eğilimi yüksek olan kişileri bir araya getirmek maksadıyla Pecha Kucha Night, Startup Grind ve TEDx üzere etkinlikler düzenlemektedir. Kendisi de konuşmacı olan GÜNER, 2010 yılından bugüne üniversiteler ve kurumlarda 300’den çokça konuşma yapmıştır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle