Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TCL PLEX Türkiye’de Satışa Çıktı

TCL PLEX Türkiye’de Satışa Çıktı

TCL Communication, ekran meydanında bilinen bilirkişiliğini mobil cihazlara taşıyan ve kendi ismini taşıyan birinci akıllı telefonu ‘i Türkiye’de satışa sundu. TCL’in NXTVISION görsel teknolojisi ve üst seviye manzara kalitesine sahip ekranıyla canlı manzaralar elde etmek mümkün hale geliyor. Muhteşem “düşük ışık” sensörü ve üstün geniş açılı lense sahip üçlü yapay zeka kamerasıyla kaliteli görüntüleme standartları sunan TCL PLEX, ayrıyeten akıllı telefonunuzu her hengam en verimli biçimde kullanabilmeniz için akıcı ve sezgisel bir arayüz de sağlıyor.

Şahsi ekran motoru ve SDR’den HDR’ye gerçek devirli görüntü dönüştürme özelliği

TCL PLEX ile çekilen görseller TCL NXTVISION ile gerçek devirli olarak güzelleştiriliyor ve böylelikle daha parlak renkler elde ediliyor. 6 eksenli renk güzelleştirme özelliği sayesinde fotoğraflar ve medyalar daha net bir kontrasta sahip oluyor.

Çok daha canlı ekran

TCL PLEX ile kullanıcılar diledikleri vakit şahsi ekran motorunu kullanarak film kalitesinde imajlar elde edebiliyor. Yüzde 90 ekran-cihaz boyutu nispetine sahip 6.53 inç FHD+ TCL Dotch™ ekranlı ön kameraya sahip bu cihaz, Qualcomm® Snapdragon™ işlemci kullanıyor. TCL PLEX ayrıyeten SDR’den HDR’ye gerçek devirli dönüştürme özelliği sunarak kullanıcıların HDR kalitesinde izleme deneyimi yaşamalarını sağlıyor.  

Uyarlanabilir renk ve parlaklık

TCL PLEX, göz yorgunluğuna karşı himaye sağlıyor ve “Uyarlanabilir Ton”, “Okuma Modu” ve “Göz Konforu Modu” ile mütemadi olarak en yeterli ekran netliğini sunuyor.  

Düşük ışıkta dahi kaliteli çekim özelliği

Üçlü kamerayla donatılan TCL PLEX, 4K kayıt özelliğine sahip 48MP ultra yüksek çözünürlüklü sensörlü yapay zeka kamerasıyla kullanıcılarının profesyonel bir fotoğrafçı üzere çekim yapabilmelerini ve daha çokça ayrıntı yakalayabilmelerini sağlıyor.  Cihazın 2,9µm büyük pikselli düşük ışık sensörüne sahip gelişmiş fotoğraf ve medya özellikleriyle kullanıcılar geceleri de kaliteli imgeler yakalayabiliyor. Saniyede 960 kareyle velev gece velev gündüz koşullarında dolgun renklere sahip HD üstün ağır çekim özelliği, her saniyeyi 32 kat daha yavaşlatmayı mümkün kılıyor. 

Muhteşem geniş açı

16MP 123° muhteşem geniş açılı kamera özelliği sunan TCL PLEX, kullanıcılarının tek bir karede daha çokça içerik yakalayabilmelerini ve böylelikle her ortamda fotoğraflarına daha çokça ayrıntı sığdırabilmelerini mümkün kılıyor. Akıllı medya kayıt özelliği sayesinde TCL PLEX otomatik yakınlaştırma yapabiliyor ve nesnelerin manzarasını sabitleyebiliyor. Cihaz bu özelliğiyle hareketli nesneleri takip ediyor ve manzaralarını yakalayabiliyor. Başkaca dört pikseli manzara yakalama esnasında bir araya getiren 4’ü 1 arada büyük piksel teknolojisine sahip 24 MP ön kamerası sayesinde çok daha net manzaralarla selfie çekebilmek mümkün hale geliyor.  

Akıcı arayüz ve kullanıcı dostu tasarım

Akıcı TCL arayüzüyle kullanıcı dostu bir akıllı telefon olan TCL PLEX, belgeler arasında kolay kolay arama yapabilme, işlevsel ve kaydırmalı imaj silme özellikleriyle geliyor. Cihazda başkaca tasarruf alışkanlıklarına koordinasyon sağlayan “Smart Panel” de bulunuyor. Bu bilhassa kullanıcılar akıllı telefonlarını istedikleri biçimde kişiselleştirebiliyor. Qualcomm’un süratli şarj özelliğini destekleyen TCL PLEX’in bataryasının yarısı 32 dakika içinde şarj edilebiliyor.

Sıkıntısız temas

Kullanıcılar bu cihazla TCL yapay zekâ ve nesnelerin interneti ekosisteminden de faydalanabiliyor. Örneğin, TCL PLEX kullanıcıları cihanşümul uzaktan kumanda ve akıllı televizyon asistanı pratiği olan TCast ile tam entegrasyon sayesinde seçili TCL akıllı televizyonları denetim edebiliyor.    

Genişleyen ses deneyimi

TCL PLEX ile kullanıcılar bluetooth deneyimini güçlendirmek üzere dört adede kadar bluetooth hoparlöre bağlanabiliyor ya da dört bluetooth kulaklıkla eşleştirme yapabiliyor. TCL PLEX, 3D holografik yüzeye sahip ince dizaynıyla geliyor. TCL PLEX, parlak opal beyaz-obsidyen siyah renkleri ve kompakt dizaynıyla öne çıkıyor.   

Ulaşılabilirlik

TCL PLEX, obsidyen siyah ve opal beyaz renk seçenekleriyle 3499 TL’den (önerilen satış fiyatı) satışa sunuluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle