Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TCL 10 Serisi Tanıtıldı! İşte TCL 10 Akıllı Telefonları ve Özellikleri!

TCL 10 Serisi Tanıtıldı! İşte TCL 10 Akıllı Telefonları ve Özellikleri!

TCL 10 serisi TCL Communication, TCL markalı birinci akıllı telefon serisi olan. Premium ve münasebetli maliyetli bu Android cihazlarında TCL’in ürettiği yüksek çözünürlüklü ekran ve NXTVISION görsel teknolojisi kullanılıyor. Cihazlar yüksek kaliteli dörtlü kamera kurulumunu, Qualcomm Snapdragon işlemcileri ve amiral gemisi telefonlarda bulunan gayrı birçok özelliği 450 Euro’dan düşük fiyata sunuyor. 10 Serisi içinde TCL’in birinci 5G akıllı telefonunun yanı sıra şirketin TCL tarafından üretilen eğimli AMOLED ekranını kullanan birinci cihaz yan alıyor.

TCL Industrial Holdings CEO’su Kevin Wang, bahisle ilgili şunları söyledi: “Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği markalarından biri olan TCL’i mobil sahası da kapsayacak biçimde genişleterek hayatın birçok meydanında tam entegre bir akıllı eser ekosistemi sunan global üreticilerden biri oluyoruz. Böylelikle müşterilerimize birbiriyle sıkıntısız bir biçimde çalışabilen geniş eser yelpazesini herkesten daha müsait maliyetle sunabiliyoruz.”

Şirketin “Süper Görüntüleme” misyonunu her 10 Serisi akıllı telefona uygulayan TCL, kendi ürettiği ekranları, NXTVISION ve kamera teknolojisini kullanarak daha akıllıca renklerin yanı sıra gerçek vakitli netlik ve kontrast iyileştirmeleriyle fotoğrafları gerçeğe dönüştürmek için entegre ekosistemini kullanıyor. Son radde gelişmiş renk doğruluğu sunan TCL’in ekran teknolojisi sayesinde kullanıcılar gözleriyle gördüğü sahne ile ekranı arasında neredeyse hiçbir fark göremiyor. 10 Serisi’nde birebir hengamda SDR’den (standart dinamik aralıklı görüntüleme) HDR’ye (yüksek dinamik aralıklı görüntüleme) gerçek vakitli dönüştürme özelliği sayesinde değerli noktaları parlatarak, gölgeleri karartarak, kontrastı artırarak ve renkleri güçlendirerek HDR’ye benzeri görüntü iyileştirmeleri sağlıyor.

TCL 10 5G: 5G Teknolojisini Daha Çokça Bireye Ulaştırıyor

tcl 10 serisi

Şirketin 5G özellikli birinci akıllı telefonu olan TCL 10 5G, 5G ilişkinin sunduğu yararları asrî ve iyi maliyetli bir eser arayan tüketicilere ulaştırıyor. SnapdragonTM 7 serisi 5G SoC’sinden (Sistem üzeri Çip) güç alan TCL 10 5G, daha süratli yükleme, indirme ve yükseltilmiş Wi-Fi irtibat stabilliği için artırılmış olgu bant genişliği sunuyor. TCL 10 5G birebir vakitte büyük ve asrî 6.53 inçlik FHD+ DotchTM ekranı sayesinde yüzde 91 ekran-gövde nispetine ulaşıyor.

Qualcomm Technologies, Inc. Kıdemli Lider Yardımcısı ve Mobil Umumî Yöneticisi Alex Katouzian da şunları söyledi: “Artık 5G çağına giriş yaptık ve hayatımızı temelden zenginleştirecek teknolojik devrimler bizi bekliyor. TCL ile aramızda uzun vakittir işbirliği yapmaktayız. Binaenaleyh TCL’in birinci 5G akıllı telefonları için Snapdragon 765 5G Mobil Platformu seçtikleri için memnunluk duyuyoruz. 5G ilişkiyi ve yapay zekayı bir araya getiren Snapdragon 765, TCL 10 5G’nin yerkürenin dört bir yanındaki kullanıcılarına gelişmiş 5G özellikleri ve çığır açan deneyimler sunmasına yardımcı olacak.”

TCL 10 5G’nin ardında bulunan dört kameralı suramda ise 64MP yüksek çözünürlüklü ana kamera, 118 aşamalı ultra geniş açılı kamera, kullanıcı sırf 2 cm arkadayken üstün yakın kareler çekmesini sağlayan bir makro kamera ve Bokeh efektiyle profesyonel kalitede fotoğraflar için de derinlik kamerası mahal alıyor. TCL 10 5G’nin ön tarafında yan alan 16MP kamera ise daha parlak özçekim fotoğrafları oluşturmak ve dördü bir arada büyük piksel teknolojisiyle özçekimleri üst seviyeye taşıyor. Dördü bir arada büyük piksel teknolojisi, daha parlak özçekim fotoğrafları oluşturmak için otomatik olarak dört pikseli birleştiriyor ve cihazın düşük ışıktaki özelliklerini güzelleştiriyor.

TCL 10 5G, tüm gün tasarruf için büyük bir bataryayla ve Quick Charge 3.0 süratli şarj özelliğiyle birlikte geliyor. OTG Aykırı Şarj özelliği sayesinde küçük eşyaları şarj edebilen yahut şarjı az olan bir arkadaşa yardım için portatif bir ‘powerbank’e dönüşebiliyor. TCL 10 5G, yılın ilerleyen periyotlarında 399 Euro fiyat etiketiyle seçili nahiyelerde satışa çıkacak.

tcl 10 5G

TCL 10 Pro: NXTVISION’ı TCL’in Birinci Eğimli AMOLED Ekranıyla Yeni Bir Seviyeye Taşıyor

TCL’in ürettiği 6.47 inçlik FHD+ eğimli AMOLED ekranın kullanıldığı, 2020 iF Tasarım Armağanı’nı ve 2020 Red Dot Armağanı’nı kazanan TCL 10 Pro, kullanıcılarına yüksek bir renk netliği ve çözünürlük sunuyor. Eğimli dizaynıyla ekran adeta dışarı taşarken küçük çerçeveler de ekran-gövde orantısını yükseltiyor ve Kenar Çubuğu da pratiklere süratli bir biçimde tek elle erişilmesini sağlıyor. TCL 10 Pro birebir hengamda kullanıcılarının kilidi süratlice açabilmesi için ekranının altında parmak izi okuyucusu da barındırıyor. Neredeyse gerçek hayata yakın renkler üreterek gelişmiş imaj ve görüntü kalitesi sunan NXTVISION teknolojisinden avantaj kazanan TCL 10 Pro, Netflix içeriklerini HDR 10 kalitesinde oynatabilen sayılı akıllı telefondan birisi. Böylelikle kontrastı artırılmış ve renkleri zenginleştirilmiş birçok HDR içerik, iyi bir fiyatla kullanıcıya ulaşıyor.

TCL 10 Pro’daki yapay zekadan güç alan görüntüleme teknolojisi, düşük ışıkta bile net ve renkli fotoğraf çekebiliyor ve özçekim yapabiliyor. TCL 10 Pro’da 64MP yüksek çözünürlüklü kamerasından, 2.9 µm büyük piksel düşük ışıklı görüntü kamerasından, 123 aşamalık harika geniş açılı kameradan ve makro kameradan oluşan dörtlü kamera suramı yan alıyor. Ayrıyeten 24MP ön kamerası da bulunuyor. EK olarak hem gecede hem de gündüzde süratli ve net bir fotoğraf için hibrit oto odaklanma çözünürlük özelliği de bulunuyor. Daha yaratıcı medya çekenler kullanıcıların yüksek kaliteli medya içerikleri oluşuturabilmesi için TCL 10 Pro’da üstün düşük ışıklı görüntü ve harika geniş açılı medya özellikleri de bulunuyor.

TCL 10 Pro’nun gelişmiş eğimli tasarımı tıpkı hengamda simetrik detayları, art paneldeki tabanı ve parlamayı engelleyen ekranını tamamlıyor. TCL 10 Pro, Köz Grisi ve Orman Sisi Yeşili renk seçenekleriyle 2020’nin 2. çeyreğinden itibaren başlayarak Avrupa ve Birleşik Krallık’ta 449 Euro fiyat etiketiyle piyasada olacak.

TCL 10L: Herkes NXTVISION’a Erişebiliyor

TCL 10L, en düşük bütçenin bile karşılayabileceği fiyat aralığında kaliteli özellikler ve tasarım sunuyor. 6GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 665 işlemcinin yanı sıra süratli performans ve düşük güç tüketimi için yapay zeka platformuna sahip. TCL 10L 6.53 inç FHD+ DotchTM ekranı ve yüzde 91 ekran-gövde nispetiyle sürükleyici bir sunuyor. NXTVISION’ın yanı sıra görüntüleme motorundan güç alan cihazın kullanıcıları, daha yüksek renk doğruluğu ve gerçek vakitli imaj iyileştirmeleriyle görselleri yeni bir seviyeye taşıyor. TCL 10L tıpkı hengamda 4 art kamera ve 16MP özçekim kamerası barındırıyor. Kameraların tamamı, art fonu tanımak ve fotoğrafı güzelleştirmek için yapay zeka teknolojisinden güç alıyor ve en güzel fotoğrafı oluşturuyor. TCL 10L’de tıpkı vakitte Stop Motion görüntü özelliği sayesinde gerektirmeden sefalı ve yaratıcı görüntü imkanı sunuyor.

TCL 10L, mütenasip maliyetine rağmen art tarafında göz alıcı parlaklık, holografik yüzey ve sunduğu üstün tutuş hissiyle şık 3D dizaynından ve konforundan ödün vermiyor. TCL 10L tabiattan esinlenen Arktik Beyaz ve Mariana Mavisi renk seçenekleriyle 2020’nin 2. çeyreğinden başlayarak Avrupa ve Birleşik Krallık’ta 249 Euro fiyat seçenekleriyle piyasada olacak.

TCL Akıllı Deneyimler: Akıllı Telefonlar için Yeni Standart

TCL’in ekran uzmanlığından ve külliyen entegre ekosistemi sayesinde TCL 10 serisinin üç akıllı telefonu da tasarrufu kolay özellik ve kısayollar barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar, akıllı telefonları üzerinden içerikleri sıkıntısızca paylaşabiliyor ve kişiselleştirebiliyor.

  • Dinamik TCL Kullanıcı Arayüzü: Herkes telefonunu farklı hallerde kullanıyor. TCL Kullanıcı Arayüzü, kişiselleştirilebilir özelliklerle birleşerek tasarrufu kolay bir sunuyor.
  • Gözü Yormayan Ekran: Kullanıcının göz sıhhatini göz önünde bulunduran TCL, Uyumsal Ton, Okuma Modu ve Göz Konforu Modu’yla her türlü ışıkta en güzel okuma deneyimini sunan modlarla kullanıcının göz sıhhatini destekliyor.
  • Google Assistant Tuşu: Google Assistant’ı çalıştırmak için süratli erişim tuşu bulunuyor.
  • Üstün Bluetooth: Ses yayının hududu, tıpkı anda dört Bluetooth hoparlörün yahut kulaklığın bağlanmasıyla zorlanıyor. Bu sayede müzikler arkadaşlarla paylaşılabiliyor ve sessiz bir disko partisi gerçekleştirilebiliyor.

SoruCVP.net

Yorum Ekle