Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Take-Two, Yeni Oyunu İle “Geçmişe Dönüş Yapacak”

Take-Two, Yeni Oyunu İle “Geçmişe Dönüş Yapacak”

Grand Theft Auto üzere büyük oyunların yayımcısı Take-Two Interactive, hayli ilgi cazibeli yeni girişimler üzerinde çalıştığını açıkladı ve bu açıklamanın içerisinde, tanınan oyun markalarına geri dönüş de bulunuyor.

Firmanın en son finansal açıklamasında şu laflar dikkat çekiyor: “ markalarımızın devamları ve  efsanelere dönüşü de içeren, tarihimizdeki en güçlü geliştirme hattına sahibiz.” Hangi oyun ya da oyunlara dönüş yapıldığı ise farklı bir soru.

Take-Two Interactive, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 geliştiricisi Rockstar Games de dahil olmak üzere pek çok geliştiriciye sahip. Her ne kadar bu açıklamanın GTA 6 kelamını vermesi mümkün olsa da, bir müddettir söylentileri olan yeni bir BioShock oyununa yönelik ipucu veriyor olması daha yüksek bir ihtimal üzere gözüküyor. Kotaku, 2018’in başlarındaki bir haberinde “çok bilinmeyen bir stüdyonun” BioShock serisine yeni bir oyun üzerinde çalıştığını bildirmişti.

Kotaku’daki makale içerisinde Mafia 3 geliştiricisi stüdyosu Hangar 13’te yaşananlar anlatılıyordu. Site, derhal yan komşuları olan stüdyonun “Parkside” kod isimli bir sonraki BioShock oyununun erken aşamaları üzerinde çalıştığını söylemekteydi.

BioShock da Take-Two ailesinin bir üyesi ve 2014 yılından beri sessiz dursa da, yayımcının en büyük markalarından biri olarak görülüyor. Bu açıdan da bahsedilen devam oyununun BioShock 3 olması şaşırtıcı olmaz. Doğal ki yayımcının, yeniden sızmış bir öteki oyun olan Mafia 4‘ten bahsediyor olması da mümkün.

Yorum Ekle