Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Surface Pro X’i de Paramparça Ettiler!

Surface Pro X’i de Paramparça Ettiler!

Microsoft’un Surface Pro X laptopunda iFixit tarafından yapılan inceleme, cihazın Surface Laptop 3’ten bile daha kolay tamir edilebildiğini gösterdi. Surface Laptop’un aldığı 10 üzerinden 5 puanın önünde Surface Pro X, 10 üzerinden 6 aldı.

İncelemenin sonucunda iFixit’e nazaran en olumlu gelişme, ekranı çıkarmadan, yalnızca bir SIM çıkarma piniyle ve tornavidayla ulaşılabilen SSD’nin “gerçek mealde kullanıcı tarafından değiştirilebilir” olmasıydı. iFixit, bu kadar ince bir cihazda bunun dehşetli olduğu tefsirini yaptı. Kullanılan SSD’nin Surface Laptop 3’teki ile tıpkı olması, puana olumlu ekte bulundu.

Cihazda kullanılan tüm vidalar Torx iken iFixit, ekranın kolay sökülebilmesinden de etkilendiğini söylüyor. Ekran, ısıtarak çözülmesi gereken yapıştırıcı alanına köpük yapıştırıcıyla tutturulmuş ve bu yapıştırıcı, rahatça kesilebiliyor. Yeniden de bu, ekranı kendi başınıza değiştirebileceğiniz manasına gelmiyor. Bunların yanında pilin cihaza yapıştırıldığı gözlendi, yani pil konusunda bir değişiklik yok.

Pil konusunda gelişme yaşanmasa da, Microsoft’un Surface Pro X’te akıllıca istikamette atması sevindirici.

Yorum Ekle