Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Surface Duo’ya “Dünya Klasmanında” Kamera

Surface Duo’ya “Dünya Klasmanında” Kamera

Çift ekranlı Surface Duo’nun kimi özellikleri Microsoft açıklansa da, kamera hakkında şimdiye kadar pek ilgimiz yoktu. Velev gösterilen prototipin ardında bir kamera bulunmuyordu. Fakat firmanın kamera üzerinde çalıştığı ve “yerküre klasmanında” bir kamera sunacağı ortaya çıktı.

Bu tezin sahibi olan Microsoft eser öbeğinin eser şefi Panos Panay, ayrıntılardan bahsetmedi ama ortaya çıkan bir patent birtakım ipuçları verdi. WindowsLatest keşfedilen patent müracaatında Microsoft, yalnızca muhtaçlık duyulduğunda eden ve yuvasına yerleşen bir lensin tanımı yapılıyor. Bu mekanizma sayesinde kamera, her zamankinden çok daha ince olabiliyor.

Surface Duo iki ekranlı olduğundan, katlandığında çokça kalınlaşmaması gerekiyor. Alıştığımız telefon kameraları Duo için çok kalın olabileceğinden bu türlü ince bir kamera, Duo için kıymet taşıyor. Fakat patentin Duo’nun kamerası hakkında olduğunu şimdilik kesin olarak söylemek güç. Binaenaleyh kameranın özellikleri, bir vade daha gizemini koruyacak üzere görünüyor.

Yorum Ekle