Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Sülfatsız şampuan nedir? En düzgün sülfatsız şampuan teklifleri

Sülfatsız şampuan nedir? En düzgün sülfatsız şampuan teklifleri

Son yıllarda kozmetik bölümünü alt üst eden tıpkı vakitte satış rekorları kıran sülfatsız şampuanlar, mahsusen boyalı saçlara sahip olanların gözdesi oldu. Daha sağlıklı, hoş ve alımlı görünen saçlara sahip olmak için kesinlikle sizlerin de kullanmanız gereken sülfatsız şampuan konusunda merak ettiğiniz tüm soruların karşılığı metnimizde bulabilirsiniz.

Sülfatsız şampuan, bildiğimiz şampuanların yanı sıra uygulandığında köpürmeyen, vesair şampuanlara nazaran daha yumuşak bir his bırakan bir bakım eseridir. Bebek şampuanlarının hiçbirinde mekan almayan sülfat; saç derisi ile temas ettiğinde deriyi tahriş ederek, devirle saç derisindeki bu tahrişlerin farklı sıkıntıları beraberinde getirmesine neden oluyor. Boyalı saçların renginin bozulmasına, açılmasına ve daha kısa bir mühlet içerisinde canlı rengini kaybetmesine yol açan sülfatın her ne kadar saç köpürtücü özelliğinden hoşlansak da aslında sülfatlı şampuanları kullanarak, saçlarımıza bilmeden de olsa zarar vermiş oluyoruz. Yumuşak dokusu ile ön plana çıkan, başka ucuz şampuanlara nazaran daha kaliteli olan sülfatsız şampuanlar ise saçlarımızı besleyerek, dış etmenlere karşı koruyor. Tıpkı devirde külliyen organik bileşene sahip olan bu şampuanlar, saçlarımızı nemlendiriyor, besliyor ve güçlendiriyor.

SÜLFATSIZ ŞAMPUAN NE İŞE YARAR?

Çoklukla Hindistan cevizinden elde edilen bir unsur içeren sülfatsız şampuan; sülfatlı şampuanların tersine saçlarımıza daha nazik ve yumuşak davranıyor. Kimyasal içeriği bulunmayan, külliyen bitkisel ve organik içeriğe sahip olan bu şampuan, saçlarımızı nazikçe temizlemenin yanı sıra saçlarımızın doğal yapısını da korumuş oluyor. Yumuşak formülleri sert olmadıkları için saçlarımızdaki kırılma, kopma, yıpranma, kuruma vb. saç meselelerini de en aza indiriyor.

Tıpkı devirde saçlardan kolaylıkla arınan bu şampuanlar; saçlara yumuşak bir doku kazandırarak, saçların daha rahat bir formda taranabilmesine imkan tanıyor. Bu yüzden mahsusen kuru, yıpranmış, ekstra bakıma gereksinim duyan saçlarından şikayetçi olan kimselerin kesinlikle sülfatsız şampuan kullanmaları gerekiyor.

EN ÂLÂ SÜLFATSIZ ŞAMPUANLAR

Yves Rocher Köpürmeyen Krem Şampuan 200ml. Fiyatı / 54,90 TL

Büsbütün bitkisel temizleyici unsurlar içeren Yves Rocher eserlerinin büyük çoğunluğunda saçlara zarar veren sülfat ve paraben üzere kimyasallar taraf almıyor. Bilhassa organik beyaz acı bakla vb. bitki tohumlarındaki protein özlerinin kullanıldığı Yves Rocher Low şampuan; saç derisindeki kan dolaşımını uyararak, saçları besliyor, sağlıklı saç köklerinin çıkmasını destekliyor. Bol ölçüde protein içeren Yves Rocher eserleri; saçlara keratin yüklemesi yaparak, saçların daha güçlü, canlı ve hacimli görünmesine aracılık ediyor.

Schwarzkopf BC Bonacure Sulfate Free / 68,90 TL

Yerkürenin en tanınan saç bakım markalarından biri olan Schwarzkopf tarafından satışa sunulan bu serinin eserlerinin hiçbirinde sülfat bulunmuyor.

-Organix Biotin Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan / 41,90 TL

Gratis mağazalarından temin edebileceğiniz, organik saç bakım markası OGX’in bu eseri; sülfat da dahil olmak üzere saçlara zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermiyor. İçerisindeki Hindistan cevizi aroması saçları besliyor, nemlendiriyor ve onarıyor. Saçlara hacim ve dolgunluk katan bu eser; tıpkı devirde saçlarda kolajen tesir göstererek, yeni kök hücre oluşumunu destekliyor. Saç derisindeki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, saçların daha süratli ve gür bir formda uzamasına yardımcı oluyor.

Loreal Elseve Sülfatsız Şampuan Serisi / 33,95 TL

Loreal’ın en son mucizelerinden biri olan Loreal Elseve 3’ü bir arada krem şampuan serisi, sülfatsız içerikleri saçları hiçbir formda aşındırmıyor ve kurutmuyor.

Yorum Ekle