Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Stranger Things Dördüncü Dönem Birinci Kısım Ismi Malûm Oldu!

Stranger Things Dördüncü Dönem Birinci Kısım Ismi Malûm Oldu!

Stranger Things Seri 4’ün yayımlanmasına muhtemelen en az bir yıl var. Ama şimdiden birinci kısmın ismini biliyoruz: The Hellfire Club (Cehennem Ateşi Kulübü). Bu başlık Stranger Writers’ın Twitter hesabında geçtiğimiz gün açıklandı ve senaryonun bir nispette tamamlandığını gösteriyor.

The Hellfire Club münhasıran Marvel haranları için şahsi bir meal taşıyabilir. Bu isim, 80’lerde bol hadiseli Dark Phoenix hikayesinde birinci gösterimlerini yaşayan X-Men istenilmeyen karakterlerinin ismiydi ve tahminen de en değerli özelliği Emma Frost‘u X-Men çizgi romanlarına getirmiş olmasıydı. Bu küme, illuminati-türü hata odaklı bir küme idi. Tertibin bir öteki sürümü 2011 yılındaki X-Men: First Class sinemasında gözükmüştü. Ayrıyeten Hellfire Club, 1700’lerde varlıklı İngilizlerden oluşan gerçek bir öbeğin da ismi idi.

Serinin hikayesi detayların ne kadar saklı tutulduğu düşünülürse bu ismin yalnızca bir çalışma ismi olması da mümkün. İsim mutlaka bir küme beğenilmeyen niyetleri akla getiriyor ve pop kültür referanslarının seri içerisinde ne kadar değerli bir yana sahip oldukları biliniyor.

Stranger Things’in üçüncü serisi Temmuz ayında yayımlanmıştı ve 2. dönem ile arasındaki hengam farkı yaklaşık 20 aydı. Bu da en âlâ durumda dördüncü dönem ile 2020’nin sonlarında karşılaşacağımız manasına gelebilir.

Yorum Ekle