Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Stilex krem ne için kullanılır? Stilex krem nasıl kullanılır? Stilex krem

Stilex krem ne için kullanılır? Stilex krem nasıl kullanılır? Stilex krem

Böcek, sivrisinek ısırıkları sonrasında oluşan kaşıntı ve kızarıklığı gidermek için eczaneden önerilen Stilex krem aslında daha birçok yarar sağladığı alan bulunuyor. Yalnızca eczanelerde satılan bu krem hakkında detaylı bir malumat istiyorsanız haberimizde tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

30 gramlık alüminyum tüplerde yalnızca eczanelerde satılan Stilex kremin etken maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain hidroklorür, Dekspantenol‘dür. Deriye sürüldüğünde bölgesel olarak iltihap, alerji ve kaşıntıyı gideren bu krem uygulanan nahiyede kısa müddette düzgünleşme sağlıyor. Kesik, şişmiş yahut hasar görmüş ciltlere muhakkak uygulanmaması gereken bu jel, 2 yaşından küçük çocuklarda doktora müracaattan kullanılmamalıdır. Tabip reçetesi üzerine kullanılması önerilen Stilex isimli bu jelin asıl üretici İsviçreli Vifor firmasıdır, ’de ise Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretimi yapılıyor. Deride oluşan güneş yanıklarının tedavisinde, isilik, ürtiker öbür ismiyle kurdeşen isimli cilt problemlerinde, ciltte oluşan ağrının azaltılmasında ve külliyen giderilmesinde, arı sokmalarının uygunlaştırılması sırasında tedavi gayeli kullanılabilir. 

Bu ilacın yardımcı unsurları ise karbopol 940, polisorbat(E433), trietanolamin, komplekson 3,koku verici olarak oleum odania, esirgeyici olarak benzalkonyüm klorür.  

STİLEX KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi doktorunuz nasıl reçete ettiyse o formda kullanmanız gerekmektedir.  Bunun dışında kullanacaksanız ilacı uygulayacağınız ortamın duru olmasına dikkat edin.  Parmak ucuyla tedavi edilecek kesime ince bir tabaka halinde sürün. Hafifçe ovun. Gün içerisinde birkaç defa sürülebilir. 7 günden daha uzun mühlet uygulanmamalıdır.

STİLEX KREM FİYATI NEDİR?

Eczane dışında internette satımı mümkün olmayan Stilex krem, 15.79 TL‘dir. 

STİLEX KREMİN YAN TESIRLERI

Ciltte yaygın ancak şiddetli olmayan kızarıklık ve kaşıntı, yüksek ateş, kusma, çarpıntı.  Deride hafif kızarıklık ve kaşıntı, iştah kaybı, halsizlik, yorgunluk. Bu belirtilerden rastgele birini fark ederseniz, derhal hekiminize bildirin…

Yorum Ekle