Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
SteelSeries Apex Pro  incelemesi  SteelSeries Apex Pro İnceleme

SteelSeries Apex Pro incelemesi SteelSeries Apex Pro İnceleme

  • Hassaslığı ayarlanabilir anahtarlar
  • Kaliteli ve rahat bilek desteği
  • RGB aydınlatma
  • Alüminyum alaşım kasa
  • USB portu
  • Fiyatı yüksek
  • Türkçe lisan desteği yok
Özetle

Sonuç olarak SteelSeries Apex Pro, her şeyiyle ziyadesiyle başarılı bir klavye oluyor. Bilhassa hassaslığı ayarlanabilir anahtarlarını beğendiğimiz, kaliteli ve rahat bilek desteği ve elbette uçaklarda kullanılan alüminyum alaşımlı kasasıyla SteelSeries Apex Pro, ziyadesiyle tezli bir model olmuş. Elbette çok lüksün bir bedeli var, SteelSeries Apex Pro piyasada 1500 TL‘ye bulunabiliyor.

Biraz pahalı olduğu açık, gelgelelim bizce muhakkak hak ediyor.

Her tuş için münferit hassaslık seviyesi sunan klavye SteelSeries Apex Pro’yu inceledik.

SteelSeries’in yeni üst seviye klavyesi son kademe tezli bir eser olarak çıktı önümüze. Umum makbul detayları birazdan inceleyeceğiz gelgelelim bir klavyenin çıkıp her tuşun hassaslığını farklı başka ayarlanabilecek biçimde bizlere sunması, ezberleri bozan, kartları tekrar dağıtabilecek bir teknoloji. Elbette bu yüksek teknoloji beraberinde yüksek bir bedeli de getiriyor.

SteelSeries Apex Pro‘da Series 5000 sınıfı, uçakların gövdesinde kendisine mahal bulan bir alüminyum kullanmış. Bu da büyükçe sayılabilecek klavyenin tartısını, mesela bir Razer Blackwidow X‘e kıyasla direkt olarak düşürmüş. 950 gram yükündeki klavye tarafa âlâ oturuyor ve “çat” diye yanına oturan mıknatıslı bilek desteği ile de harika bir armoni yakalıyor. Bu destekte kullanılan yumuşak kaplamanın son aşama beğenilen ve kaliteli bir his bıraktığını da söyleyelim. Görebildiğim tek kasvet çok çabuk kirlenebiliyor olması.

Klavyede kullanılan OmniPoint

SteelSeries Apex Engine üzerinden klavyenin ¾’ünü kaplayan bu tuşların hassaslıkları tek tek (tekrar yazıyorum, tek tek) ayarlanabiliyor. 0.4mm’den 3.6mm’ye kadar dilediğiniz hassasiyete ayarlanabilen bu tuşlar sayesinde oyunlarda yüksek performans alıp yazı yazarken azap çekme periyodu resmen sona ermiş durumda. Bir adet hassaslığı düşük yazı ve günlük çalışma profili, bir adet de rekabetçi oyunlara tarifli, yüksek hassaslıktaki profili klavyeye kaydedebiliyorsunuz. Klavye üstündeki OLED ekrandan profiller arası geçiş yapmanız 5-6 saniye sürüyor.

Apex Pro’nun bir gayrı kıymetli özelliği de Rival 700

Bu arada SteelSeries Engine’in yazılımı bu testler yapıldığı sıralarda klavye ile kusursuz bir entegrasyon içerisinde değildi. Birkaç defa klavyeyi çökertmeyi başardık lakin gayrı bir profile geçerek her şeyi yoluna koymak yalnızca birkaç saniye sürdü. En son yazılım güncellemesinin akabinde sorunu tekrar yaşamadığımızı da belirtelim (+2 puan daha ekliyoruz).

Eserin donanımı son radde geniş. Series 5000 alüminyum gövde RGB aydınlatmayı yansıtma manasında çok başarılı olmasa da sağlamlığa ve hafifliğe yaptığı ek ile bizden artı puan aldı. Kablo son nokta sağlam, kolay kolay zarar veremezsiniz üzere.

Son olarak eserin üzerinde bir USB 2.0 slotu bulunduğunu, her tuş için RGB aydınlatma desteği ve şahsi multimedya denetimlerinin de pakete dahil olduğunu belirtelim.

SteelSeries Apex Pro Teknik Özellikleri
Eser Modeli SteelSeries Apex Pro
Eser Tipi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 94
Üretici SteelSeries

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.