Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Star Wars: Rise of The Skywalker Ne Kadar Sürecek?

Star Wars: Rise of The Skywalker Ne Kadar Sürecek?

Lost, Fringe, Lovecraft: Country, Castle Rock, Alcatraz üzere TV serilerinden ve Star Trek, Star Wars: The Force Awakens, Mission: Impossible ve Muhteşem 8 üzere imalatlardan tanıdığımız yapımcı ve direktör J.J. Abrams, yeni Star Wars sineması hakkında tüm hayranların ilgisini çekecek açıklamalarda bulundu.

Yeni üçlemenin son sineması olan Star Wars: Rise of The Skywalker‘da gerek direktörlük; gerekse yapımcılık rolünü üstlenecek J.J. Abrams, sinemanın uzunluğu hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Aralık ayının son haftasında gösterime girecek imalat, 2 saat 21 dakika film tutkunlarını perdeye kilitleyecek. 

Her halükarda önümüzdeki eser en uzun Star Wars (Yıldız Savaşları) değil. Yeni üçlemenin 2. sineması Star Wars: The Last Jedi, 2 saat 32 dakikalık muazzam uzunluğuyla dikkatlerini üstünde toplamıştı. Ne var ki prodüksiyon, gerek eleştirmenler gerekse serinin tutkunları tarafından muaheze yağmuruna tutulmuştu. Star Wars: The Force Awakens’in gişe hasılatı 2 dolar seviyesindeyken; The Last Jedi 1,3 milyar dolarlık hasılata ulaşmakta zorlanmıştı.

Üçlemenin son sinemasında; Mark Hamill, Daisy Ridley, Oscar Isaac, Adam Driver, orjinal üçlemeden tanıdığımız Billy Dee Williams, Ian McDiarmid (Palpatine) ve Heroes’tan tanıdığımız Greg Gunberg üzere birbirinden ünlü oyuncular bölge alacak. Bir müddet önce hayatını kaybeden Carrie Fisher‘ın (Princess Leia) daha evvelden çekilmiş sahneleri de izleyicilerle buluşacak.

Yaklaşık 250 milyon dolarlık imalat bütçesine sahip olan Star Wars: Rise of The Skywalker, 20 Aralık 2019 tarihinde, yerküre çapında gösterime girecek.

Yorum Ekle