Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Star Wars 9 Başarılı Oldu mu?

Star Wars 9 Başarılı Oldu mu?

Star Wars’ın 9.filmi, 20 Aralık 2019 itibariyle, yerküre çapında gösterime girdi. Yapımda Carrie Fisher – Leia Organa, Mark Hamill – Luke Skywalker, Adam Driver – Ben Solo, Daisy Ridley – Ren üzere isimler rol aldı. Yapımda Billie Lourd, Greg Grunberg, ve Harrison Ford üzere kült isimler de bulundu. 

Üçlemenin birinci sineması olan Star Wars: The Force Awakens, kısa vade içinde 2 milyar dolarlık gişe hasılatını aşmayı başarmıştı. Ne var ki devam sineması The Last Jedi, 1,5 milyar dolar haddine ulaşmayı zar zor  başardı. 

Yeni serinin son üçlemesi ise bambaşka bir hikaye… J.J Abrams’ın yönetiği sinema, The Rise of The Skywalker, milyar dolar sonunu aşan öncülerinin tersine “şimdilik” 950″ dolar hududunda kaldı. IMDB ve Rotten Tomaetos’un nispeten düşük notları da buna tuz biber oldu.

Önümüzdeki günlerde sinemanın dolar sonunu aşması bekleniyor. Fakat bu bile, büyük muvaffakiyet beklentisi ile çekilen The Rise of the Skywalker’ın beklentileri karşılamadığı gerçeğini değiştirecek üzere görünmüyor.

Yorum Ekle