Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Stadia’nın Yeni Sorunu Hazır: Isınma!

Stadia’nın Yeni Sorunu Hazır: Isınma!

Google’ın bu haftanın başında açılan oyun hizmeti Stadia, birinci problemlerini yaşamaya başladı. Oyun hizmetinin onarılması gereken küçük meseleleri yanında Chromecast Ultra’nın haddinden fazla ısınmasına yol açtığı anlaşıldı.

Google Stadia paketi, bir Stadia kontrolcüsünden ve televizyona takılan Chromecast Ultra’dan oluşuyor. Kontrolcüde bir sorun olmasa da Chromecast Ultra’nın oyun oynarken çok ısındığı söyleniyor. Kimi durumlarda cihaz, ölçüsüz ısıdan ötürü kendisini kapatıyor. Reddit’teki şikayetlerin sayısına bakılacak olursa sorunun yaygın olduğu söylenebilir.

Isınmanın nedeni büyük ihtimalle Stadia’nın oyun akış için Chromecast Ultra’yı fazladan yorması. Chromecast aksesuarının üzerinde rastgele bir fan bulunmadığından ısıyı süratle dağıtma özelliğine sahip değil. Google’ın bir topluluk başkanı sorunu doğrularken, cihazın bir ölçü ısınabileceğini ve bunun alışılagelmiş olduğunu söyledi. Buna rağmen birebir bahis başlığında daha evvel gönderilen bildirilerde cihazın haddinden fazla ısındığının üzerinde ehemmiyetle basılıyor.

Yorum Ekle