Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Stadia için en değerli adım, Montréal’de Atıldı!

Stadia için en değerli adım, Montréal’de Atıldı!

Google’ın Stadia hizmetinin 19 Kasım tarihinde yayımlanması bekleniyor ve Haziran ayında sunulmaya başlanan hususî Kurucu Sürümü (Founder’s Edition) şimdiden yayım devletlerinin tamamında tükenmiş durumda. Ama kamunun heyecanına karşın platforma olan çok ziyade açıklanmış değil. Neyse ki Google, kendi stüdyosunu açarak bu durumu değiştirmeyi hedefliyor.

Google, Stadia’nın birinci duyurusu sırasında platform için geliştirmeye odaklanacak olan Stadia Games and Entertainment‘ın kuruluşunu duyurmuştu. Artık ise firma, geliştirme stüdyolarının konutu olarak da bilinen Montréal kentinde birinci oyun stüdyosunu açacağını açıkladı. Montréal’in mesken sahipliği yaptığı gayrı büyük firmaların arasında Ubisoft, Warner Bros., Eidos ve Gameloft bulunuyor.

Google, oyunların geliştirilme yollarını değiştirmeyi planladığını ve buna firmanın kültürü ile başlayacağını söylüyor. Geliştirilecek oyunlar için farklı perspektiflerin form verme yetisini korumak maksadıyla firma, kapsayıcı ve farklılıkları kabul eden bir form alacağını söylüyor.

Stadia’nın yayımına bir aydan az vakit kala Google’ın kendi oyun stüdyosundan en azından birinci gün için büyük bir oyun beklenemeyeceği kesin. Google’dan Jade Raymond, GamesIndustry ile yapılan bir röportajda firmanın uzun periyot perspektifini kucakladığını ve Google’ın “büyük bahislerini” görmemiz öncesinde birkaç yıl geçebileceğini söyledi. 

Yorum Ekle