Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Spotify’dan Yeni Bir Dinleme Listesi Daha

Spotify’dan Yeni Bir Dinleme Listesi Daha

Spotify, zaten takip etmekte olduğunuz podcastler ile Spotify’ın kendi tekliflerini karıştıracağı, “Your Top Podcasts” isimli yeni ve şahsileştirilmiş oynatma listesinin yayımını duyurdu.

Spotify’ın basın açıklamasında belirttiğine nazaran, Haftalık Keşif ve Daily Mix (Günlük Liste) ile listesi keşiflerini yeni bir forma kavuşturdukları üzere, Your Daily Podcasts ile de kullanıcılara şahsileştirilmiş günlük podcast listeleri sunacaklar. Böylece evvelden beğendiğiniz podcastleri takip etmenize yardımcı olurken, yeni keşifler yapmanızı sağlayacaklar. Şayet son 90 gün içerisinde en az dört podcast dinlediyseniz, bu yeni oynatma listesini ana ekranınızda yahut “Sizin İçin Hazırlandı” kısmında görebilirsiniz.

Spotify’ın algoritması, en son akışlar ve takipler üzere podcast davranışlarını inceledikten sonra, dinleme geçmişiniz ve podcast tiplerine bakarak ferdî bir oynatma listesi öneriyor. Bu liste, şu anda dinlediğiniz podcast’in bir sonraki kısmı olabileceği üzere, günlük olarak güncellenen bir podcastin yeni kısmını de içerebiliyor. Daha evvel dinlemediğiniz, hikaye seriler için ise birinci olarak bir tanıtım yahut pilot kısmı dinletilerek spoiler’lardan kaçınılıyor.

Açıklamada belirtildiği üzere, bu teklifleri alabilmek için son 90 gün içerisinde en az dört podcast dinlemiş olmanız gerekiyor. Bu yeni özellik, şu anda ABD, BK, Almanya, İsveç, Meksika, Brezilya, Kanada, Avusturalya ve Yeni Zelanda’da hem fiyatsız hem de premium üyeler için sunulmuş durumda.

Yorum Ekle