Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Spotify’a Yeni İşlev: Tastebuds Geliyor!

Spotify’a Yeni İşlev: Tastebuds Geliyor!

Spotify, platformu üzerindeki müzik dinleme işlevleri kadar içtimaî işlevlere de ehemmiyet veren bir firma. Arkadaşlarınızla müziği birebir anda denetim etme üzere yeni işlevlerden sonra firma, artık yeni bir toplumsal işlev üzerinde çalışıyor üzere görünüyor.

Zıt mühendislik ile gelecekteki işlevleri keşfeden Jane Wong, bu defa Tastebuds isimli işlevi keşfetti. Spotify’ın tanımlamasına nazaran işlev, “zevkine güvendiğiniz arkadaşlar” üzerinden müzik keşfetmenize imkan tanıyor. İşlevin nasıl çalıştığı bilinmiyor, fakat arkadaşınızı temel alan bir çalma listesi oluşturuyor olabilir. Wong’un da belirtti üzere işlev, Spotify’da kullanılabilen Tastebuds isimli pratikten esinlenmiş olabilir. Bu pratik, müzik zevkiniz misal olan şahıslarla tanışmanıza imkan tanıyor ama eşleştiğiniz kimselerden yeni müzik teklifleri almanıza da müsaade veriyor. Pratiğin Twitter sahifesi üç yıldır güncellenmemiş üzere görünüyor.

Spotify, uygulamayı satın almayı ve işlevlerini bünyesine katmayı planlıyor olabilir fakat TechCrunch’a nazaran Spotify, işlevin varlığını doğruladı ve bu pratikle hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Yeni işlevin ne hengam olacağına dair bir haber, şimdi yok.

Yorum Ekle