Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sporcu Hocalar Turkcell Desteğiyle Yarışıyor

Sporcu Hocalar Turkcell Desteğiyle Yarışıyor

Turkcell toplumsal yarar maksadıyla gerçekleştirdiği girişimlere bir yenisini ekleyerek, Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenen Türkiye Muallimler Kupası’nın destekçisi oldu. Aktifliğin tanıtımı Ulusal Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Muallim Yetiştirme ve Geliştirme Umumî Yöneticisi Doç. Dr.Adnan Boyacı‘nın katıldığı merasimle gerçekleştirildi. Yapılan merasimde Turkcell’i Pazarlamadan Sorumlu Umum Yönetici Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş temsil etti.

Türkiye Hocalar Kupası, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve şahsi her eğitim kurumunda hizmet yapan hocaların ve idarecilerin motivasyonlarının artması maksadıyla düzenleniyor. Bu yıl birinci sefer düzenlenen aktiflik tıpkı hengamda mektepler arası muhaberesi artırmak, sporun geniş kitlelere yayılmasını sağlamak ve toplumsal birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek için hocaları alanlarda buluşturuyor.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da “Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştireceği her girişimde birlikte olmanın heyecan ve memnunluk verdiğini söyledi: “Öğretmenlerimizin sporcu olarak şahsen alanda varlık göstermeleri çok kıymetli. Zira talebelerimiz, hocalarını birer rol model olarak görüyorlar. Anne-babaları ve hocaları bu sürece dahil edebilmek bizim için çok kıymetli.”

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Umumî Yönetici Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş ise şöyle konuştu: “Bir hoca evladı olarak bugün aranızda olmaktan ötürü büyük memnunluk duyuyorum. 24 Ekim hususî bir gün. 24 Ekim öğretmenlerin imamı, İslam bilim tarihinin en kıymetli isimlerden biri olan Türkiyemizin yüz akı Fuat Sezgin öğretmenimizin veladet günü. Bu vesile ile geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Fuat Sezgin öğretmenimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Yerküredeki en saf ve nezih olgulardan biri evlatlarımızın hayalleri. Evlatlarımızın hayallerini gerçekleştirme ihtimalini en çok kuvvetlendiren de siz kıymetli öğretmenlerimizsiniz. ‘İhtimal’ Arapçada ‘haml’ kökünden türemiş bir söz. ‘Haml’ yüklenmek demek. Gebe ve hamal sözleri de bu kökten türeyen sözler. Sizler tahminen de bu yerküredeki en kutsal şeylerden birini yükleniyorsunuz: Evlatlarımızın hayallerini gerçekleştirme umutlarını… Her birimizin çocukken hayalleri olduğu üzere, benim de bir hayalim vardı. İleride insanlığa yararlı işler yapan düzgün bir iş adamı olabilmek. Daima bunun için dua ettim. Bu hayalime ulaşma yolunda hayatımdaki en büyük dönüm noktalarından biri ilkokul hocam oldu. Daima bana inandı. Daha uygun mekteplerde okumam için ailemi daima teşvik etti. Sizlerin o denli bir yeteneği var ki; evlatların gözüne baktığınızda o parıltıyı görüyorsunuz. Benim hocam de öyleydi. Ancak şunu bilmenizi isterim ki, evlatlar da sizlerin gözünde çok şey görüyor.  Sizlerin sevincini, üzüntüsünü… İşte ben de hocamı hiçbir vakit bırakmadım zira onun bana olan inancını kaybetmek istemedim. Onun da ismini burada anmak istiyorum… Tülay Sarkın öğretmenime şükranlarımı sunarım.

Ulusal Eğitim Bakanlığımızla Zeka Gücü, Handikapsız Eğitim, İçimdeki Kaynak; Gençlik ve Spor Bakanlığımızla da Sportif Yetenek Tarama girişimlerimizi yürütüyoruz. Bakanlarımıza Turkcell olarak teşekkür ediyoruz. Olağanüstü bir turnuva başlıyor; eminim ki talebeleriniz sizleri desteklerken sizlerden daha çok heyecanlanacaklar. Bu eksiksiz tertibin bir kesimi olmaktan dolayı Turkcell olarak büyük memnunluk duyuyoruz. Kaybedenin olmayacağı bu şık tertipte herkese muvaffakiyetler diliyorum.

Dört branşta düzenleniyor

Sporcu hoca, çalıştırıcı ve idarecilerin katıldığı kupa dört ana kısımda yapılıyor. Basketbol, masa tenisi, futsal (salon futbolu) ve voleyboldan oluşan branşlarda düzenlenen kupanın bölge birinciliği müsabakaları 30 Ekim’e kadar devam ediyor. 4-12 Kasım’da yapılacak ortam birinciliği müsabakalarının akabinde her nahiyenin birincisi, Hocalar Günü haftasında Ankara’ya gelerek şampiyonluk için yarışacak. 18-24 Kasım’da ortam birincilerinin katılacağı yarışların akabinde ise Türkiye şampiyonları belirli olacak. Türkiye finalinde birinci 3’e giren gruplara kupa, sporcu hocalara madalya ve muvaffakiyet evrakı verilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle

© 2013 - 2020 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.