Yanlış ilaç satan eczacı nereye şikayet edilir?

Soru

Eczacım sürekli yanlış ilaç verip duruyor, kadın resmen leyla ayakata uyuyor, bıktım artık, sadece kendim için değil başka insanlar içinde endişeleneiyorum, ben bunu nereye şikayet edebilirim, şöyle bi alsınlar elinden diplomasını ve çöpe atsınlar? Teşekkürler!

Anonim 3 sene 2019-05-08T02:03:10+03:00 1 CVP 2319 Okuma 1

CVP ( 1 )

  2
  2019-05-15T23:56:25+03:00
  Cevap düzenledi.

  Yanlış ilaç satan eczane.

  Bende eczaneye giderken bazı eczanelerde doktorun tavsiye ettiği ilaç yerine

  O ilaç yok ama onun yerine bunuda verebilirim, aynısı…

  demesi beni delirtiyor. Ya kardeşim doktorun verdiği ilacı istiyorum! yoksa yok de bana zorla vermeye çalışma ilacı. Aslında bana bu konuda eşim epey bir söylenmişti. Çünkü çocuklara ilaç almaya giderken eczane’nin bana tavsiye ettiği ilacı alıyordum çünkü doktorun verdiği ilaç olamayabiliyordu.

  Şunu belirtmek isterim:

  • Kesinlik doktorun reçetesinde ne ilaç yazıyorsa isimleri kontrol edin.
  • Size farklı bir ilaç tavsiyesinde bulunuyorsa kabul etmeyin!

   

  Tüm eczacılara laf olsun diye demiyorum tabi ki insan yanlışlık yapar veya ilaç verirken yanlış ilacıda verebilir. O yüzden kesinlikle reçetenizi kontrol edin.

  Bundan 2-3 yıl önce eczacı bana yanlış ilaç verdi. Açıkcası ilacı alırken üzerinde ne yazdığına bakmamıştım. Tabi ilacı kullandıktan sonra yan etkileri başladı ve hastalığım geçmedi. Sonra ilaca ve doktorun verdiği reçeteye bakarak o ilaç olmadığını anladım. Tabi çok sinirlendim! sonuçta sağlık bu.

  Neyse hemen Türk Eczacılar Birliğini arayarak şikayetimi dile getirdim. Türk Eczacılar birliği irtibat numarası +90 (312) 409 81 00 . Benimle ilgilenerek Eczacı hakkında gereken işlemin yapacağını söylediler. Tabi ne yaptılar bilmiyorum.

  Arkadaşımın başından yeni bir geçen olayda benzeri birşeydi. O da Türk Eczacılar Birliğini arayarak şikayetini dile getirmiş. Fakat ilgilenmediklerini söyledi. Bunun üstüne arkadaşım sağlık bakanlığını arayarak şikayetini söylemiş ve yardımcı olmuşlar.  Sağlık bakanlığı irtibat numarası : +90 (312) 585 1000. Burdan santrale ulaşarak sizlere yardımcı olurlar.

  Yani kısacası yanlış ilaç satan eczaneyi Türki Eczacılar Birliğini deneyerek oda olmaz ise Sağlık Bakanlığını direk arayarak eczaneyi şikayet edebilirsiniz.

  En iyi cevap

Cevap Yaz