Vücuttaki çatlaklar nasıl giderilir?

Soru

Kiloluyken veya hamilelikten sonra vücutta oluşan çatlaklıkları nasıl gideririm?

Sunatay 3 sene 2019-11-26T13:52:34+03:00 1 CVP 393 Okuma 9

CVP ( 1 )

  0
  2019-11-26T14:00:04+03:00

  cild çatlakları
  Umumiyetle kilo alıp verme sonrası yahut hamilelik periyodundan sonra oluşan cilt çatlakları tüm hatunların kabusu olmuş durumda! Hayli istenilmeyen bir görünüme sebebiyet veren bu durumla karşı karşıyaysanız ve tahlil önerisi bulmakta zorlanıyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. Uygulayacağınız bu kolay usuller sayesinde hem çatlak oluşumuna beis olabilecek hem de var olan çatlaklarınızdan kurtulabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler! 
  BOL SU İÇMEYE IHTIMAM GÖSTERİN 
  Su içmenin sıhhat açısından ne kadar kıymetli olduğunu bilmeyen yoktur. Sıhhat açısından bu denli değerli olan su, cildimiz içinde epey değerlidir.  O denli ki bayanların kabusu haline gelmiş olan çatlaklardan kurtulmanın yolu bile su içme de saklı! Sistemli ve düzenli olarak su tüketerek cildinizi nemli tutabilir ve çatlak problemlerinden kurtulabilirsiniz. 
  BOL BOL C VE D VİTAMİNİ TÜKETİN 
  Cilt çatlaklarını önlemenini bi yolu da bol bol C ve D vitamini tüketmekten geçiyor. Bu nedenle gün içerisinde bol ölçüde C ve D vitamini tüketmeyi ihmal etmeyin. 
  KİLONUZU DENETİM ALTINDA TUTUN
  Çatlak oluşumuna neden olan en kıymetli faktörlerden bir tanesi hiç kuşkusuz kilo alıp verme durumudur. Bu nedenle kilonuzu denetim altında tutmaya itina gösterin. Istikrarlı beslenin ve egzersizi hayatınızdan çıkarmayın. 

  En iyi cevap

Cevap Yaz