Outlook (Office 365) yedekleme ve geri alma sorunu ?

Soru

Zamanında bir arkadaş Outlook yedeklemesini yaparak 18 gb küsür e posta verisi bulunmakta. Şimdi outlook daki sorun şu; ben eski outlook *.pst dosyası yeni outlook’a aktarırken (outlook officce 365 e aktarırken) şifre soruyor. Bu şifrenin ne olduğunu kimse bilmiyor. Outlook .pst şifresi nasıl kırılır?

sorum iste bu müşteriler avukat olduğu için e postaları çok önemli ve 2006 dan bu yana mailleri sürekli kontrol edip duruyorlar. Bir bilgisayar değiştirdiklerinde ise sürekli 18 gb lik *.pst dosyası yedekleyip almak durumundayım. Bunun daha pratik yolu yok mudur? Yani e postası sınırsız kota olsada hiç medek uğraşmasa gibilerinden.

Abuabu 4 sene 2018-11-18T08:53:27+03:00 1 CVP 971 Okuma 0

CVP ( 1 )

  4
  2018-11-23T12:25:24+03:00
  Cevap düzenledi.

  Microsoft outlook *.pst dosyasını şifresini 3. part program ile bulabilirsiniz. Outlook *.pst uzantısı şifreli ise göndermiş olduğum linkten programı indirin. Pstpassword programını indirdikten sonra outlook şifre kırma programını açın ve .pst uzantılı dosyanızı (.pst uzantılı yedeğinizi) program içinden file menüsünden ekleyin. Sizlere direk 2-3 tane outlook .pst dosyasının şifresini verecektir. İlk şifreyi denediğiniz zaman zaten pst şifresini kabul edecektir. Etmez ise ikinci veya üçüncü şifreyi deneyin.

  Outlook yedekleme mantığı,
  Outlook yedeklemek her zaman sizlere fayda sağlayacaktır. En sağlam outlook yedekleme yöntemi bulsanız bile ikinci veya üçüncü bir yedeklemenizde kesinlikle olsun. Sınırsız e-posta almak maaliyetli olabilir. Eğer firma bunu kabul ederse ve e-postaları bir hosting üzerindeyse e-postalarına ilave ek alan alarak e-posta boyutunu yükseltebilirsiniz. Fakat 500mb lik bir alan almak yıllık 60 küsür dolar maaliyeti olur ve yetmedikçe bunu artırabilirsiniz. Böylelikle e-postalar sunucuda barınır ve ayrıyetten outlook yedeğini almanıza gerek kalmaz.

  İkinci bir yöntemde aslında yukarda bahsettiğim bir yöntem gibi. Google G Suit. Hem alan adını hiç taşımadan sadece yönlendirme yöntemiyle Google G Suite ekleyebilirsiniz. Eğer müşterinizin web sayfası var ise web sayfasına dokunmadan sadece e-postayı taşıyabilir. Ordaki fiyatlandırmalarda kullanıcı başına ayarlanmıştır. G Suite Fiyatlandırma dan bakabilirsiniz.

  Bu şekilde sunuculardan e-postaları çekmek, e-posta yedeğinizinde sunucuda kalmasını sağlamak demektir.

  Yıllık veya aylık outlook yedeği almanızda her zaman fayda vardır. Outlook yedekleme sorunu her zaman olacaktır ve karşılaştığımız bir sorundur. Umarım bir daha sorun yaşamazsınız.

  Not: Başka sorunuz varsa yardımcı olmaktan mutlu olurum.
  Sevgiler.

  En iyi cevap

Cevap Yaz