Otomotik vites disel araçlar arasında hangisi alınır?

Soru

2. El vites ama disel araç almayı pilanlıyorum, yaklaşık 80.000 tl bir bütçem var ama bazı markalarda sorun yaşayabilirim deniyor ve kafam çok karışık. Doğru bir seçim yapmak istiyorum lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum.

CVP ( 1 )

    0
    2019-09-16T22:56:26+03:00

    Bizim boyle bir aracta 2010 yılında bir deneyimimiz olmustu şöyleki; otomatik vites dizel bir ataç aldık Ford Focus ve seyahat esnasında bize sürekli otomatik vites kutusu arızası veriyordu, araçı kapatıp tekrar çalıstırınca bir süreliğine uyarı yok oluyor belirli bir zaman sonra tekrar veriyordu, aracı aldığımız bayii ye götürdük ve araçı 2 gün bırakmamız gerektiğini söylediler, o esnada bize eve dönüş yolunda eşlik eden usta tam olarak şöyle demişti “ otomatik vites dizel araçlarda şanzıman henüz oturmamış biran evvel satın arabanızı” demesiyle birlikte aracı satıp, başka bir ford ama düz vites bir araç satın aldık ve sorunsuz bir şekilde 10 yıl kullandık.

    şuan başka bir arkadaşım otomatik vites dizel Renault Fluence marka otomobil aldı araç 2015 model ve sürekli otomatik vites kutusu arızası aldığını belirtiyor.

    Şuan sizde tam olarak aynı soruyo sorunca, demekki bizim gibi çok insan bunu dillendiriyor bizde tecrübelerimizi yazalım istedik.

Cevap Yaz