Otellerde çocuklardan ne sebeple ücret talep ediliyor?

Soru

Yaklaşık 1 aydır Ege‘de Akdeniz‘de 2 çocuğumla konaklayabileceğim bir tesis bakıyorum tatil için, evet bu yıl fiyatlar çok yüksek, Ülkemizdeki ekonomik durumlar nedeniyle, dolayısıyla geçen yıl gittiniz toplam bir tatilin bedeli bu yıl sadece bir geçelik fiyatına dönmüş durumda, tamam buraya kadar herseyini anlayışla kabul edebiliyorum ama 0 ila 12 yaş arasındaki çocuklardan ücret talep etmelerini anlayamıyorum.

1 çocuğunuz varsa ve 12 yaşı aşmamışsa sorun yok fakat diyelim ki 2 çocuğunuz var ve bunlardan biri 2.5 yaşında bir diğeri 3 oteller size birinden ücret almıyoruz ama 2. cocuk 2 yaşını geçtiği için bir yetişkinin ödemesi gereken gecelik ücretin yarısı kadarıyla hesaplanıyor.

Peki soruyorum sizlere, örneğin  2.5 yaşında bir çoçuk ortalama gecelik fiyatı 500 tl olan bir otelde 250 tl ilk nasıl bir masrafa yol açabilir?

NOT: standart odada aileyle beraber konaklıyor öyle sandığınız gibi aile odası felan da değil ayrıca!

#2çocukücretsiz

# canancira 1 sene 1 CVP 259 Okuma acemi 0

1 Cevap

  1. Buyuk saçmalık! Turizm Bakanının acilen cözüm üretim yasa getirilmesi gereken yasallaşmış hırsızlık! 0-12 yaş arasında bir çocuk ne tüketiyor olabilir bu tüketimden ne kadar masraf doğurabilir? Otellerde sadece aile odası alınıması durumunda talep edilebilinecek bir ücretken, standartlar dahilinde satın alınan bir hizmete dahil olmaması gereken bir durum. Zaten pahalı olan fiyatlara birde 2. çocuktan ücret talep etmek düpedüz soygunculuk…..

Cevap Yaz