Kredi çekerken kesilen masrafların iadesi mümkünmü?

Soru

Merhaba,

arkadaşlar bankadan kredi almak istiyorum. Bunun için bir dosya masrafı talep ediyor banka. Bu masrafı ödemem şart mı? Şart ise kredi dosya masrafını geri almam mümkün mü?

CVP ( 1 )

  0
  2019-05-21T07:14:00+03:00
  This answer was edited.

  Kredi çekerken dosya masrafını almak mümkün.

  Yaptığım işten ötürü yurtdışıdan ürün getirtiyorum ve nakit ihtiyacımı kredi çekerek geçirdiğim için mecburen bu işlerle haşır neşir olduk. Tabi abartmak istemiyorum ama kredi çok çektim ve tabiki nakit olduğu zaman genelde nakitle dönüyorum ama bazen kredi çekmem icap ediyor.

  Kredi çektiğiniz zaman dosya masrafı bankadan bankaya göre değişiklik gösterir. (Aynı zamanda çekeceğiniz meblaya görede değişiklik gösterir.) O yüzden size tavsiyem kredi çekmeden önce bankaların faiz oranları ne kadar düşük ise ordan kredi çekin ve kesinlik ne kadar dosya masrafı kesildiğini sorun. Çünkü bazı bankalar faiz oranı düşük verip dosya masrafını fazla koyuyor. Bunları iyice sorarak hesabınızı yapın ve kredinizi çekin.
  Krediniz onaylandıktan sonra sizlerde bir sigorta bedeli kesilir ve birde dosya masrafı kesilir. Kısacası siz sigorta bedeli ile dosya masrafını değil, sadece kredi için çekin dosya masrafını sonradan alabiliyorsunuz. Yani banka o esnada size onu geri ödemez.

  Unutmayın ki Kredi dosya masrafını almak sizin yasal hakkınız ve rahatlıkla alabiliyorsunuz. Çokta basittir.

  Kredi çekerken dosya masrafını nasıl alırım?

  1. Önce kimliğinizle muhtara giderek dosya masrafını geri almak istediğinizi belirtin. Sonra muhtarlık size kredi dosya masrafı ile ilgili bir yazı verecektir.

  2. Kredi dosya masrafı ile ilgili yazıyı aldıktan sonra o belge ile beraber ilçenizde bulunan belediyeye gidin. Belediyediye kredi dosya masrafı talebini nerden başvurabileceğiniz sorun çünkü bazı belediyelerde değişiklik gösterebilir.

  3. Kredi dosya masrafı için belgenizi belediyenize verdikten sonra cep telefonu numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi isteyecekler veya kayıtlıdır.

  4. Daha sonra 1-2 ay içerisinde çekmiş olduğunuz kredi dosya masrafı hesabınıza yatar.

  Kısacası arkadaşım, iş aslında çok basit. Kredi dosya masrafını alabilmen için muhtara giderek belgeyi al ve direk bağlı olduğun belediyeye git. Belediyede işlemini yaptıktan sonra banka senin hesabına dosya masrafını gönderiyor.

  Hiç uğraşısı yok diyebilirim

  En iyi cevap

Cevap Yaz