Kenevir üretimi türkiyede nasıl başlıcak ve faydaları nelerdir? :)

Soru

Kenevir üretimi türkide serbest olacakmış. Tabiki yetiştirmeye müsade etmezler. Aga bu kenevir uyuşturucu harici ne iş yarar ya?

CVP ( 1 )

  1
  2019-01-20T15:59:57+03:00

  Şimdi sen herhalde tayyip erdoğanın kenevir üretimine artık başlayacağız sözünden yola çıkarak bunu söyledin 🙂 Şimdi 1970 lerde türkiye de kenevir üretimine artık amerika müsade etmemiş. Sebebi ise uyuşturucu kaçakçığının çok olduğu bir ülkeymişiz. Ama yalan yani kenevir denildiği zaman akıllara hemen uyuşturucu geliyor ve bizlere bunu empoze etmişler. Halbuki kenevirin mükemmel faydaları var bildiklerimi yazıcam geri kalan detayları artık sizi araştırın.

  Kenevirin Faydaları
  1. 1 dönümlük kenevir tam 25 dönümlük ağaçlar kadar oksijen üretir ve yine 1 dönümlük kenevir, 4 dönümlük ağaca eşit kağıt üretimi yapılabilir. Kenevirden yapılan kağıt tam 8 kez kağıda dönüştürülebilir ve ağaç yapılan kağıt sadece 3 kere kağıda dönüştürülebilinir.

  2. Kenevir 4 ay veya 5 ayda yetişir, ağaçların yetişmesi yıllar sürer. Kenevir yetişirken fazla suya ihtiyaç duymaz ve böceklerden kendini koruduğu içinde ilaçlamaya gerek duyulmaz.

  3. Kenevir tekstil için mükemmel bir bitkidir.

  4. Kenevirin bence en önemli özelliği ilaç sektöründe kullanılabilinmesi. Bu arada kenevirin yağından kansere kesin bulunduğuda söyleniyor ve bence bu kenevir gerçektende kanser için bir ilaçtır. Çok duydum çünkü.

  En iyi cevap

Cevap Yaz