Keçiboynuzu tozunun ne gibi faydaları var?

Soru

Merhaba, keçiboynuzu tozu varmış ve tozunun hastalıklar için çok faydalı olduğunu söylüyorlar. Fakat olduğu şeyler nelerdir ve keçiboynuzu tozu nasıl kullanılır? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Sunatay 3 sene 2019-10-19T02:22:18+03:00 1 CVP 362 Okuma 0

CVP ( 1 )

  0
  2019-10-19T02:29:28+03:00

  Valla tam benlik soru çünkü çok kullanıyorum başka bir yerden alıntı yapıyorum ve harfi harfine doğru. Keçi boynuzu tozu ama halk dilinde “keçiboynuzu unu” diye geçmektedir.
  keçiboynuzu tozunun faydaları
  Keçiboynuzu ununun yararları yararları, A, D, E, K vitaminli içeriği ile soğuk algınlığını bir gün içinde ortadan kaldırması ile bilinmektedir.
  Keçiboynuzu Tozu Nasıl Kullanılır?
  Keçiboynuzu tozu nasıl kullanılır sorunun karşılığı şudur: Sütlere ya da hamur işlerine, keklere katılarak tüketilebildiği üzere direkt olarak da yenebilen bu toz, kahvelerde de ek ögesi ve tadı arttırıcı tesir gösterebilmektedir.
  keçiboynuzu unu tozu yararları
  Hastalık Durumlarında Keçiboynuzu Unu veya Tozu’nun Yararları
  Hastalık durumunda yenmesi halinde keçiboynuzu unun yararları şöyle sıralanabilir:

  • Kalp damar hastalıklarında damar duvarını güçlendirir. Beğenilmeyen kolesterolü dengelemesi ile kalp bunalımı riskini azaltır. Kan basıncını istikrarlar ve ani kalp rahatsızlıklarının önüne makbul.
  • Anemi durumunda kan üretimini arttırır. Demir eksikliğine bağlı aneminin önüne makbul.
  • Kemik erimesi illetinde içerdiği yüksek kalsiyum ile erimenin yavaşlamasına yardımcı olur.
  • Soğuk algınlığı, nezle, grip üzere hastalıklarda bireylerin halsizlik yaşamamasına yardımcı olur. Bağışıklığı güçlendirerek marazın yaşanmamasını ya da daha hafif atlatılmasını sağlar.
  • Keçiboynuzu nunun bebeklerde tasarrufu sırasında muhakkak tabip tavsiyesi alınmalıdır. İçeriğinde bulunan yüksek ölçüdeki şeker ve vitamin, bebek vücudunda tehlikeye neden olabilmektedir.

  keçiboynuzu unun yararları
  Keçiboynuzu unu Tasarrufu
  Keçiboynuzu ununun haricen tasarrufunda rastgele bir sorun yaşanmamakla birlikte, gebe, emziren bayanlara ve diyabet illeti yaşayanlara tavsiye edilmemektedir. Haricen tasarruf ile ilgili yararları şöyle sıralanabilir:

  • Keçiboynuzu unu kilo aldırır mı sorusunun yanıtı evet, aldırır. Toz,fazla tüketilmesi durumunda iştah açar ve kilo alımını kolaylaştırır.
  • Bağırsak çalışmasına yardımcı olur ve kabızlığı önler.

Cevap Yaz