Gözlük alırken nelere dikkat etmeli?

Soru

Gözlük alırken nelere etmeli?

numaralı gözlük alıcam ama açıkcası muayeneye gittiğim doktorum bana devletin verdiği gözlüğü kullanmak istemiyorum. Bana yakışmadı. O yüzden tavsiyesi olan var mı?

spiratole 2 sene önce 1 CVP 335 Okuma 0

CVP ( 1 )

 1. Şimdi gözlük kullanmanız şartsa nedenini bilemiyor ama ya yakını görmede yada uzağı görmede sıkıntınız olduğunu varsayalım…

  Eğer reçetede biraz daha kalın olan güçlü mercekler yazılmış ise  mercek kalınlığını azaltmak için çerçevenin mümkün olduğu kadar küçük tutulması önemli. Küçük merceklerin büyük merceklere göre kenarlarından daha az  ışık saçılmasına sebep olarak gözlük camının kenarından bulanık  görme  riskini azaltır.

  Polikarbonat ve Trivex mercekler sıradan plastik merceklere göre daha hafiftir özellikle yüksek numaralı merceklerde gözlük kullanımını daha konforlu hale getirirler buda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus.

  Hareketli yada spor yaptığınız durumlarda kesinlike cam merceklerden uzak durun hem daha uzun süre kullanma hemde daha pratik olsun derseniz kesinlikle plastik seçimi yapın ayrıca size bir önemli tavsiyemde hazır elinizde bir reçete varken ve herhangi bir kaybolma riskinde tekrar doktor ve hastane işleriyle uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle hazır satın alıyorken birtanede yedek satın alın.

   

   

Cevap Yaz