Etkili CV nasıl hazırlayabilirim?

Soru

Yaklaşık 6 ay oldu son işimden ayrılalı, 10 yıldır çalıştığım en uzun ve 3. İşyerimdi. Daha evvel 2 ayrı firmada sekreter olarak çalışmıştım, İlk işim 2 yıl, ikinci işim ise 1 yıl sürdü. Sonrasında son 10 yıldır çalıştığım firmada başladım ve şirket küçülmeye gidince çıkarılanlardan biride ben oldum. Üniversite mezunu ve 30 yaşında bir bayanım ama nereye başvuruyorsam hiç kimse geri aramıyor. Özgeçmiş hazırlarken acaba bir yerde yanlışı yaptım? acaba daha etkili bir CV nasıl düzenlenmeli? Başvuru yaparken neye dikkat etmeliyim? lütfen önerilerinizi paylaşın teşekkürler.

sunaozyurt 11 ay 1 Cevap 178 Okuma 0

Cevap ( 1 )

  1. CV hazırlarken asla unutmamanız gereken konu şuki işverenin sizin CV tizi okurken 1 dakikadan fazla zaman ayırmayacağıdır. Özellkle kişisel ve iletişim bilgilerinizi kısa ve net tutun. Kısa süreli girip çıktığınız işleri hiç yazmasanız bile olur, iş deneyimleriniz arttıkça bu sizi işveren gözünde daha tecrübeli yapmak yerine daha basit kılacaktır. Uzun soluklu ve ciddi iş deneyimlerinizi kısa ve net olarak paylaşın. İşe giriş tarihiniz, sektör, bulunduğunuz pozisyon ve çıkış tarihiniz yeterli olacaktır.

    Ön plana asıl çıkarmanız gerekenler ise bildikleriniz olmalı yanı sizi diğer CV lerden başka kılacak olan bildikleriniz. Örneğin yabancı dil, kullanılan programlar ve araçlar, varsa sertifikalar ama sertifikayı aldığınız kurum adı ve tarihini belirtin.

    kısaca fazla kalabalık değil maximum 2 sayfayı geçmeyen net ve temizdir özgeçmiş olmalı.

Cevap Yaz