Dijital Bosch buzdolabındaki kırmızı ışık ve uyarı sesi çözümü!

Soru

Bosch buzdolabındaki kırmızı ışık uyarısı ve hata sesi çözümü?

Bayramda aşağı yukarı 20 kiloluk bir kurban eti geldi. sıcak ve eti direk Nofrost olan bosch marka buzdolabına koyduk.

Buzdolabının teknik özellikleri ve modeli :

 1. BOSCH KGN56LB30N (+)
 2. A++ Enerji Sınıfı
 3. 559lt
 4. İki Kapılı
 5. NoFrost Buzdolabı
 6. Rengi Siyah Cam kaplama veya lake

Etleri nofrost bölümüne koyduk ve biraz zaman geçtikten sonra ortada yani dijital gösterge panelinde kırmızı ışık yanmaya başladı ve sürekli uyarı sesi çıkartmaya başladı. 4 Yıldır buzdolabını kullanıyorduk ve gayet memnunduk. Fakat böyle bir sorundan sonra acayip canım sıkıldı.

Bosch Marka buzdolabındaki kırmızı ışık uyarısı ve ses uyarısının çözümü nedir acaba? Aynı sorunla karışlaşan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

yakkaya0909 2 sene önce 6 CVP 2962 Okuma 1

CVP ( 6 )

 1. Merhaba bende bosh iki kapılı buzdolabını almak istiyorum memnun musunuz?

  • Ben memnunum açıkcası çünkü 3 yıldır kullanıyorum. Kırmızı ışık ve alarm sesi gibi bir sorunu olmuştu geçen sene ama sorunu çözdük çok şükür. Bilgedede sağolsun mükemmel anlatmış. O olayda da biz yaz kış ayarını yapmamışız ama öğrenmiş olduk ve bilgedede’nin anlattığı sorunun çözümü doğrultusunda sorunu çözdük.

 2. Ayy valla teşekkürler bizde de vestel buzdolabı var ama yaz kış ayarı denilince dikkatimi çekti yazı. Ben hiç yaz kış ayarı yapmadığım için demek ki su akıtıyormuş sorunu çözdük galiba teşekkürler tekrar

 3. özellikle şunuda belirtmek isterim bunu ben yıllar sonra anladım tabi…

  Buzdolaplarındaki en büyük sıkıntı Yaz ve Kış dönemleridir. Buzdolabı sorun çözümü

  Buzdolabı sorunu

  1- Su akıtma. Bazen dijital buzdolapları veya manuel olanlar su akıtır. Sebebi ise yaz kış ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Çünkü Yazın tam soğutamadığı için onun daha fazla soğutmasını yapmanız gerekir.

  2- Dijital Bosch Buzdolabında veya diğer markalarda ses gelmesinin de genellikle sebebi Tam soğutumadığındandır. Çözümü ise ayarlarını yaz kış moduna getirmeniz gerekir veya derecesini yükseltmeniz düşürmeniz gerekir.

 4. Merhaba,

  aynı sorun benimde başıma gelmişti. Sorunu halletim umarım sizinde sorununuzu çözer. Bizde aynı şekilde geçen bayramda kurban etini koyduktan sonra gösterge panelinde aynı hatayı verdi. Kırmızı ışık yandı ve sürekli uyarı sesi çıkıyordur.

  Bosch siyah buzdolabındaki kırmızı ışık sorunu ve ses uyarısının çözümü:

  Sorunun kaynağı bana şu şekilde gibi geliyor. Sanki buzdolabı donduramıyor ve zorlanıyor gibi hissettim. Tabi teknik olarak çok fazla bende anlamam ama buzdolabının sağ tarafı da çok sıcaktı.

  Yaptığım işlem aynen şu şekilde ve sorun çözüldü!

  İlk olarak ortadaki Derece işaretine bir kere basın sonra sağ taraftaki yani buzdolabının üst tarafı için derece ayarını yapıyorsunuz. Onda zaten bir sorun olmadığı için bir şey yapmanıza gerek yok.

  Yani göstergedeki sağdaki derece buzdolabının üst tarafı için sol taraftaki derecede Nofrost bölümü içindir.

  Bir kere daha C yani derece işaretine basın bu sefer sol tarafta gösterge yanmaya başlar. O esnada dereceyi artı ve eksilere basarak -22 ve ya -24 kadar getirin.

  Yanıp sönmeye devam eder fakat siz bişey yapmayın artık kendi duracaktır. 1 saat sonra donmaya başladığını göreceksiniz.

  En iyi cevap

Cevap Yaz