Dijital Bosch buzdolabındaki kırmızı ışık ve uyarı sesi çözümü!

Soru

Bosch buzdolabındaki kırmızı ışık uyarısı ve hata uyarı sesi çözümü?

Bayramda aşağı yukarı 20 kiloluk bir kurban eti geldi. Hava sıcak ve eti direk Nofrost olan bosch marka buzdolabına koyduk.

Buzdolabının teknik özellikleri ve modeli :

 1. BOSCH KGN56LB30N (+)
 2. A++ Enerji Sınıfı
 3. 559lt
 4. İki Kapılı
 5. NoFrost Buzdolabı
 6. Rengi Siyah Cam kaplama veya lake

Etleri nofrost bölümüne koyduk ve biraz zaman geçtikten sonra ortada yani dijital gösterge panelinde kırmızı ışık yanmaya başladı ve sürekli uyarı sesi çıkartmaya başladı. 4 Yıldır buzdolabını kullanıyorduk ve gayet memnunduk. Fakat böyle bir sorundan sonra acayip canım sıkıldı.

Bosch Marka buzdolabındaki kırmızı ışık uyarısı ve ses uyarısının çözümü nedir acaba? Aynı sorunla karışlaşan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

yakkaya0909 8 ay 2 Cevaplar 523 Okuma 0

Cevaplar ( 2 )

 1. Merhaba,

  aynı sorun benimde başıma gelmişti. Sorunu halletim umarım sizinde sorununuzu çözer. Bizde aynı şekilde geçen bayramda kurban etini koyduktan sonra gösterge panelinde aynı hatayı verdi. Kırmızı ışık yandı ve sürekli uyarı sesi çıkıyordur.

  Bosch siyah buzdolabındaki kırmızı ışık sorunu ve ses uyarısının çözümü:

  Sorunun kaynağı bana şu şekilde gibi geliyor. Sanki buzdolabı donduramıyor ve zorlanıyor gibi hissettim. Tabi teknik olarak çok fazla bende anlamam ama buzdolabının sağ tarafı da çok sıcaktı.

  Yaptığım işlem aynen şu şekilde ve sorun çözüldü!

  İlk olarak ortadaki Derece işaretine bir kere basın sonra sağ taraftaki yani buzdolabının üst tarafı için derece ayarını yapıyorsunuz. Onda zaten bir sorun olmadığı için bir şey yapmanıza gerek yok.

  Yani göstergedeki sağdaki derece buzdolabının üst tarafı için sol taraftaki derecede Nofrost bölümü içindir.

  Bir kere daha C yani derece işaretine basın bu sefer sol tarafta gösterge yanmaya başlar. O esnada dereceyi artı ve eksilere basarak -22 ve ya -24 kadar getirin.

  Yanıp sönmeye devam eder fakat siz bişey yapmayın artık kendi duracaktır. 1 saat sonra donmaya başladığını göreceksiniz.

  En iyi cevap

Cevap Yaz