Dantelli iç çamaşırları sağlığa zararlı mıdır?

Soru

Bayanlarda dantelli iç çamaşırının vajina açısından sağlığa zararlı söylüyorlar. Doğru mudur?

Sunatay 3 sene 2019-11-17T10:52:20+03:00 1 CVP 362 Okuma 1

CVP ( 1 )

  0
  2019-11-17T10:55:40+03:00

  Vajina sıhhati için dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunuyor. Bu hususlar hem dışsal hem de içsel yolları içermektedir. Vajina sıhhatinin korunması için dikkat edilmesi gereken hususların neler olduğunu biraz araştırdım. Vajina sağlığını korumak için dikkat edilmesi gereken 3 etken.
  Cinsel yolla bulaşan marazlar kansere neden olabiliyor 
  Vajina sıhhati denilince akla birinci gelen hususlardan bir tanesi elbet ki cinsî hayattır. Cinsel münasebet sırasında tercih edilen korunma sistemleri, vajina sıhhati için oldukça kıymetli. Zira cinsî yolla bulaşan marazlar, rahim ağzı kanseri de dahil olmak üzere çok sayıda meseleye neden olabiliyor.
   Hijyen eserlerinden uzak durun
  Son devirlerde vajina ariliği için hijyen eserleri tasarrufu yaygınlaşmaya başlamış durumdadır. Fakat burada göz gerisi edilen bir durum var. Vajinanızı temizlemek için ekstra bir arilik eserine muhtaçlığın olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Vajina, kendi kendine temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Temizlemek ismine uygulanan kimyasal eserler, korumaktan fazla sıhhatini bozabiliyor.   
  Dantelli iç çamaşırlarını tercih etmeyin 
  Kullanılan iç çamaşırlarının, vajina üzerinde olan tesirini hepimiz biliyoruz. Dantelli iç çamaşırları umumiyetle hatunlar tarafından çok seksi bulunduğu için tercih edilen çamaşırlar arasında bölge almaktadır lakin bu usul iç çamaşırları vajinada zararlı bakterilerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle pamuklu olanları tercih etmenizi öneriyoruz. Pamuklu eserler kullanmanın yanı sıra iç çamaşırınızı her gün değiştirmek de epeyce değerli. Öte yandan gece uyurken iç çamaşırınızı çıkarabilir, tüm gün hava almayan vajinanızın nefes almasını sağlayabilirsiniz.

  En iyi cevap

Cevap Yaz