Bulaşık birikmemesi için ne yapılır?

Soru

Yazlığımızda maalesef bulaşık almadık çok az gittiğimiz için gittiğimiz zamanda misafirimiz çok oluyor. Gerçi 3-5 günlüğüne gidiyoruz ama bulaşık başlı başına oluyor. Var mı bulaşık birikmemesi için tavsiye?

Sunatay 3 sene 2019-10-16T22:43:01+03:00 1 CVP 396 Okuma 0

CVP ( 1 )

  0
  2019-10-16T23:05:15+03:00
  Cevap düzenledi.

  BULAŞIK BİRİKMEMESİ İÇİN;

  • – Her ne kadar aceleniz olsa bile, yemeği yetiştirirken kullandığınız materyalleri yıkayarak bir öteki adıma geçiniz.
  • – İçi ılık su ve bulaşık deterjanı karışımı olan geniş bir kovanın içerisine bulaşıkları yerleştirebilirsiniz. Daha sonrasında yalnızca durulama süreci yapabilir ve devirden kazanmış olabilirsiniz.
  • – Tüm tabakların ve kullanılan kase üslubu eşyaların üzerine Alüminyum folyo geçirebilirsiniz. Bu sayede yalnızca bardak, çatal, bıçak ve kaşık üzere bulaşıkları yıkamak için mutfakta devir geçirebilirsiniz.
  • – Sulu yemekler hariç katı yemeklerde kalın peçeteleri tabaklara kalın katlar halinde yerleştiriniz. Yemek bitiminde ise yalnızca peçeteleri kıvırıp atınız. Tabakları yıkamadan bir sonraki yemek için rafa kaldırabilirsiniz. Dilerseniz rafa kaldırmadan yalnızca bir sudan geçirebilirsiniz.
  • – Tabakların, kaselerin üzerine iki ya da üç kat streç sineması düzgün formda yapıştırınız. Birbirine yapışan tarafın açık olmamasına itina şovunuz. Yemekler bittikten sonra streç sinemaları içe hakikat kıvırarak atınız.
  • – Fırın kağıdını tabakların üzerine koyabilir. Katı yemek servisini üzerine yapabilirsiniz. Yemek bitiminde kağıdı katlayarak atınız. Üzerinde yalnızca kırıntı kalan lekelenmemiş olan kağıtları çırpabilir, bir sonraki yemek için değerlendirebilirsiniz.
  En iyi cevap

Cevap Yaz