Apple Magic Mouse’um bozuldu, nasıl tamir edilir?

Soru

Magic mouse 1 modeli farem bozuldu ya yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Sorunu sol tıklaması sanki basılı kalıyor ve bırakmıyor. Bir iki kere masaya vurdum düzeldi fakat yine bozuldu. 6 yıldır kullanıyordum hiç bir sorun yoktu. Tamiri mümkünmüdür? veya düzeltebilirmiyim. Tüm ayarlarınıda ettim ama ayarlarda bir sıkıntı yok gibi görünüyor.

Smokep 4 sene 2018-09-11T23:43:52+03:00 3 CVP 1678 Okuma 2

CVP ( 3 )

  2
  2018-09-12T00:20:14+03:00
  Cevap düzenledi.

  Apple Magic Mouse Tamiri

  Aynı şey benimde başıma geldi, yıllardır IMAC kullanıyorum, klavyesi ve mouse bir bütündür. Çalışırken mac mouse ta titreme ve kaymalar başladı. Üzücü ama bir gerçek magic mouse bozulduysa tamir edilmez.

  İşim gereği tasarımcı olduğum için sürekli imac te sorun yaşamadan çalışmalarıma aksamadan devam edebilmem gerekiyor. Pat diye imac mouse\’umda sorun yaşamaya başladım. Ya valla iş yaparken takılması falan acayip sinir ediyor insanı. Neyse çok pahalı olduğu için tabi yenisi almak istemedim. Youtube\’dan araştırdım nasıl tamir edilir diye falan ama hikaye arkadaşım. Çok tamir etmeye çalıştım ama yinede düzelmedi.

  Baktım ki tamirini ben yapamıyorum. İnternetten mac mousetan anlayan servisleri aradım. Hepsinin cevap mac mouse tamir edilmezdi! Ulan şimdi bir sürü param gidicek yenisini alırsam. Artık ucuz mouse ile idare ettim ama çalışırken çok rahatsız oldum çünkü alışmışım imac mouse\’a.

  Sonra biraz araştırmaya başladım fiyatları falan ama çok yüksek. Dedim ki ikinci elini alim. Ama sonra alacağım ikinci el mouse da bozuk olursa falan dedim. Neyse fazla uzatmadan araştırmalarım sonucunda sıfır ama kutusuz satan bir firma buldum ve epey bir fiyat farkı vardı, yani çok daha uygundu. Direk adamlarla konuşarak gittim aldım.

  Eğer macin eski model yani pilli olanını kullanıyorsan ki bende bozulan oydu sürek pil almak zorunda kalıyordum. Yani mecburen yedekte kaliteli pil tutuyordum. Sonra magic mouse gördükten sonra sıfır ama kutusuz olanını buldum ve hemen gittim aldım.

  Aldığım adres: Macmarketi.com buradan inceleyebilirsin ve bu şekilde belki başka firmalarda vardır.

  Hiç vakit kaybetme direk bu şekilde al çünkü tamiri mümkün değil!

  En iyi cevap
  2
  2018-09-12T22:22:09+03:00

  Bu appler çok pahalı, Mercedese araba gibi bişeyi bozulunca çok masraflı oluyor. Geçmiş olsun

  0
  2020-07-07T09:41:35+03:00

  apple mouse’lar tamir edilmiyor maalesef uygun yollu ikinci elde alabilirsiniz.

Cevap Yaz