Android WhatsApp Mobil Veri Bağlantı ve İndirme Sorunu Nasıl Çözülür

Soru

Android telefondaki WhatsApp uygulamasının Wi-Fi bağlantısında çalışırken  veri bağlantısıyla çalışmıyor. WhatsApp sayfasıdan baktım ama çözüm bulamadım Yardımcı olabilicek varsa sevinirim.

Trumpsta 3 sene 2019-12-18T17:39:11+03:00 1 CVP 959 Okuma avend 1

CVP ( 1 )

  0
  2019-12-18T18:32:53+03:00

  Android cihazınızdaki WhatsApp tatbikinin Wi-Fi irtibatında çalışırken mobil olgu bağlantısıyla çalışmaması sahiden garip bir durum. Sorunu çözmek için açıkcası ben kafayı yemiştim ama size adım adım Whatsapp mobil veri bağlantı ve indirme sorununu nasıl çözülceğini sunuyorum.
  WhatsApp mobil done ile çalışmaması sıkıntısını ele aldığımız rehberimizde, ne yapmanız gerektiğini adımlar halinde detaylıca anlattım
  Telefonunu WhatsApp’a mobil veri modunda neden bağlanmıyor?
  WhatsApp’ın önerdiği tahliller:

  Şayet telefonunuz WhatsApp üzerinde mobil olgudan görsel yahut ses belgesi indirmede kusur veriyorsa, WhatsApp’ın kendi internet sitesinde önerdiği birkaç tahlil bulunuyor. Sizlere bunları aktardıktan sonra kendi tekliflerimize geçeceğiz. Ancak evvel:

  • Telefonunuzu kapatın ve başlatın,
  • Şayet güncellemediyseniz WhatsApp’ı Google Play Store mağazasından son sürümüne güncelleyin,
  • Telefonunuzun Uçak modunu açın ve kapatın,
  • Telefonunuzda Ayarlar>Kablosuz bağlantı ve ağlar>Veri kullanımı>Ağ erişimi  dizininden WhatsApp’ı bulun ve mobil datanın işaretli olduğundan emin olun,

  • Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Depolama dizininden Data tasarrufuna girin ve WhatsApp’a mobil olgu müsaadesinin verildiğinden emin olun,

  • Android işletim sisteminin güncellemesi varsa kesinlikle yapın.

  Bizim önerdiğimiz ekstra tahliller:

  • WhatsApp önbelleğini silin,


  Bazen önbellek cürmü yüzünden bu sorun meydana gelebiliyor. Telefonunuzda Ayarlar>Uygulamalar>WhatsApp>Depolama dizinine giderek Önbelleği Sil seçeneğine dokunun ve sürecin tamamlanmasını bekleyin. Bu sayede pratiğiniz da hızlanacaktır.

  • Mobil done APN’nizi sıfırlayın


  APN, en kolay halde anlatacak olursak telefonunuzun mobil done sağlayıcınızın ağı ile irtibat kurmanızı sağlayan şey. Bunu mobil veriniz için bir Wi-Fi şifresi olarak düşünebilirsiniz lakin IP ayarları, gateway detayları ve daha ziyadesi ile çok daha karmaşık bir vukuat. Farklı telefonların farklı APN ayarlarına ulaşma dizinleri var lakin biz örnek olarak Ayarlar>Kablosuz bağlantı ve ağlar>Mobil ağ>Erişim Noktası Adları (APN) verebiliriz.

  • Ağ ayarlarını büsbütün sıfırlayın,


  Şayet yukarıdaki tahlillerin hiçbiri işe yaramadıysa el ile düzeltilemeyecek bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu sorun ağ ayarlarından da kaynaklanıyor olabilir öteki bir şeyden de. Lakin emin olmak ismine görselde gördüğünüz dizinden sıfırlama kısmına giderek Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunun. (Not: Bu seçeneğe dokunup onayladığınız vakit kayıtlı olduğunuz tüm Wi-Fi ağlarının şifreleri gidecektir.)

  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürün (Son Çare),


  Her şeyi fakat her şeyi denediniz ve hâlâ WhatsApp mobil data ile çalışmıyor mu? Bunun için size önerebileceğimiz son tahlil telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak. Bu süreç telefonunuzdaki her şeyi silecek ve birinci aldığınız günkü üzere saf ve bomboş olacak. Bu da telefonunuzda meydana gelmiş olabilecek her sorunu (bir nevi) çözecektir.
  Ayrıca WhatsApp ile ilgili olan şu yazıyıda okuyabilirsin. WhatsApp artık bu telefonlarda çalışmayacak.
  Whatsapp’ın kendi sitesine bağlanmak için http://www.whatsapp.com 

  En iyi cevap

Cevap Yaz