10 Parmak klavye kullanmak istiyorum. Nasıl geliştirebilirim?

Soru

Arkadaşlar merhabalar, 10 parmak klavye kullanarak bilgisayarda çok hızlı bir şekilde yazmak istiyorum. Önerebileceğiniz yöntemler ya da geliştirmek için kullanabileceğim bir program var mıdır?

Anonim 11 ay 1 Cevap 192 Okuma 0

Cevap ( 1 )

 1. Cevap düzenledi.

  10 parmak klavye veya hızlı yazmak için

  klavyede hızlı yazı yazmak istiyorsanız benim zamanında uyguladığım bir taktik var. Eğer kendinizi anlatacağım tarzda alıştırırsanız klavyede süper hızlı yazabiliyorsunuz.

  peki taktik nedir ?

  şimdi klavye önünüzdeyse yapacağınız iş önce asdf harflerini ve jklş harflerini bulun.

  Klavyedeki harflerin üzerine yani sol elinizi asdf üzerine baş parmağınız hariç diğer dört parmaklarınızı yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra sağ elinizi yine baş parmak hariç jklş harfleri üzerine yerleştirin.
  Şimdi dikkat edin işaret parmaklarınızla klavyede iken hafif bir çıkıntı olduğunu anlıcaksınız. Yani gözleriniz kapalıda olsa bileceksiniz ki o harfler sol işaret parmağımdaki F harfi, sağ elimin işaret parmağındakide J harfi.

  Bu şekilde her zaman ellerinizi klavyeye yerleştirin ve kendinizi bu şekilde parmaklarınızı o harflerin üzerinde iken  hafif kaydırmalarla yazmaya çalışın. Bu şekilde kendinizi ufak parmak hareketleriyle yazmaya zorlarsanız 1 ay içinde 10 parmak klavyenizin ne kadar geliştiğini göreceksiniz.

  En iyi cevap

Cevap Yaz