Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia 5Plus Sızdı!

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia 5Plus Sızdı!

Sony’nin önümüzdeki birkaç ay içinde Xperia 1‘in halefini tanıtması bekleniyor. Bir vadedir hakkında dedikodular çıkan ve isminin Xperia 5 Plus olacağı söylenen yeni model hakkında bu kere, hem özellik hem de imajlarla desteklenen yeni haberler ortaya çıktı.

@Slashleaks tarafından twitter üzerinden paylaşılan gönderide yüzünü gösteren Sony Xperia 5 Plus, alıştığımız zaviyeli Xperia dizaynından sonra daha yuvarlatılmış hatlarıyla dikkat çekiyor. 6.6 inç boyutunda ekrana sahip olacağı söylenen yeni telefonda, 4 art kamera taraf alıyor ve bunlardan biri ToF sensörü olarak çalışıyor. Ön tarafta ise 8 MP ön kamera alacakken, telefonda stereo hoparlörler de bulunacak.

#Sony – #Xperia5Plus – SONY XPERIA 5 PLUS 360° medya + 5K renders + dimensions + few specs https://t.co/VCrJVklk8C pic.twitter.com/UuznNqBX7g

— /LEAKS (@Slashleaks) January 6, 2020

Sony Xperia 5 Plus için paylaşılan malumatlar arasında, telefonun 168.2 x 71.6 x 8.1 mm boyutlarında ve kalınlığının (arka kamera çıkıntısı dahil) 9.3 mm olacağı da bulunuyor. Telefonda parmak izi sensörü ise, tekrar telefonun kenar çerçevesine dahil edilmiş.

21:9 en uzunluk nispetine sahip canlı bir ekranla gelecek olan Xperia 5 Plus’ın ne vakit tanıtılacağına ve piyasaya çıkacağına yönelik net bir haber şimdilik yok. Lakin Sony, muhtemelen Xperia 5 Plus’ı gelecek ay Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Yerküre Kongresi‘nde tanıtacak.

Yorum Ekle