Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sony’den Saşırtıcı E3 ve PS5 Kararı!

Sony’den Saşırtıcı E3 ve PS5 Kararı!

Geçtiğimiz yıl olduğu üzere, bu yıl da Sony, E3 oyun konferansında sahneye çıkmayı planlamıyor. Aslında Sony’nin bu yıl E3’e katılması ve PS5’i tanıtması bekleniyordu. Bu yüzden karar, sürpriz olarak nitelendiriliyor. Gamesindustry.biz ile konuşan firma yetkilileri, bu devasa aktifliğe katılmak tarafına yolda olan oyunlarını tanıtmak için daha küçük tüketici aktifliklerine odaklanacağını açıkladı.

Sony, “derin bir değerlendirmenin akabinde, E3 2020’ye katılmamaya karar verdik” dedive ekledi: “Bir tertip olarak ESA’ya büyük değer duyuyoruz lakin E3 2020 vizyonunun bu yıl odaklandıklarımız için yanlışsız sahne olduğunu düşünmüyoruz”.

Bunun meali, konsol serisi için bir birinci olarak, PlayStation 5’in heyecanla beklenen tanıtımının E3’te gerçekleşmeyeceği oluyor. Velev Sony’nin büsbütün online bir duyuruyu tercih etmesi yahut The Game Awards etkinliğinde kendini gösteren Xbox Series X üzere bir öteki aktifliği kullanması da mümkün.

2020 stratejisi hakkında konuşan Sony, global etkinlikler stratejisini genişleterek Yerküre umumunda yüzlerce tüketici aktifliğine katılacağını ve hayranların, ailenin bir modülü olarak hissetmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

E3’ün ardındaki tertip Entertainment Software Association (ESA) da Sony’den sonra kendi açıklamasını yaparak, Sony bulunmasa bile E3’ün “yeni deneyimler, ortaklar, şov yerleri, aktivasyonlar ve programlama içeren heyecan verici, yüksek kuvvetli bir fuar olarak hem yeni iştirakçiler hem de daha evvel konum meydanlar için eğlenceli” olacağını söyledi.

Microsoft ise bu yıl da Xbox oyunları, donanımı ve hizmetleri ile E3’te alanını alacak. Xbox önderi Phil Spancer da Sony’nin açıklaması akabinde gönderdiği bir tweet ile firmanın 2020 aktifliğine katılacağını doğruladı.

E3 2020, 9 Haziran tarihinde başlayacak ve 11 Hazirana kadar devam edecek. PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları ise 2020 ahir, büyük donanım güncellemeleri ve yeni özellikler ile piyasada olacak.

Yorum Ekle